Šíří HIV a je stále na útěku. Muži hrozí až 12 let vězení

Praha - Zdeněk Pfeifer představuje smrtelné nebezpečí - je HIV pozitivní a vědomě šíří nákazu dál. Je na něj vydán dokonce mezinárodní zatykač a teď k němu zřejmě přibude obžaloba z těžkého ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci. Jednou z jeho obětí je i nezletilý chlapec.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

V Česku vytrvale stoupá počet lidí nakažených HIV. Část z nich má na svědomí i Zdeněk Pfeifer. Osmačtyřicetiletý muž totiž na internetu hledal a lákal mladé muže z celé republiky na sex. To, že je nositelem neléčitelné infekce HIV jim ale zamlčoval a při sexu s nimi nepoužíval ani ochranu.

Policie dosud odhalila šestnáct lidí, se kterými Pfeifer provozoval sex a objevila mezi nimi několik HIV pozitivních. Někteří se prokazatelně nakazili právě od Pfeifera - mezi nimi i jeden třináctiletý chlapec. Skutečný dopad mužova jednání ale bude pravděpodobně mnohem větší a policie odhaduje, že se od něj mohlo nakazit daleko více lidí, než je policistům známo.

Také proto policie zveřejnila fotografie hledaného a důsledně varovala všechny muže, kteří s ním měli sex, aby se nechali vyšetřit. Kromě toho policie prověřila i obrovský počet kontaktů v mobilním telefonu hledaného. Bylo jich přes tři tisíce. Vytipované pak policie přímo oslovila s varováním. Postupem času se tak podařilo odhalit 23 nakažených mužů.

Zdeňka Pfeifera policie stíhala až dosud jako uprchlého. Teď je na spadnutí žaloba a muž může být souzený i jako uprchlý, upozornily Lidové noviny. Za těžké ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci hrozí Pfeiferovi až 12 let vězení. Návrh na obžalobu dnes doputuje ke státnímu zástupci v Ústí nad Labem a je zřejmě jen otázkou dnů než padne obžaloba.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nenávist vůči Romům a muslimům v ČR roste, policie zaznamenala víc útoků…

21.04.2019 16:52 Aktualizováno Policie loni zaznamenala 36 trestných činů motivovaných nenávistí proti Romům, o devět více než v…

Tragický konec pátrání: Muž byl nalezen mrtvý u skály v Adršpachu

20.04.2019 14:34 Pohřešovaný muž z Mladých Buků na Trutnovsku, který byl nezvěstný od konce minulého týdne, byl v…

Muži podezřelí z únosu dívky (5) jsou ve vazbě. Holčičku vytrhli babičce z…

19.04.2019 21:53 Dva muže, které policie podezírá z úterního únosu pětileté dívky, poslal dnes Obvodní soud pro…

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama