Šíří HIV a je stále na útěku. Muži hrozí až 12 let vězení

Praha - Zdeněk Pfeifer představuje smrtelné nebezpečí - je HIV pozitivní a vědomě šíří nákazu dál. Je na něj vydán dokonce mezinárodní zatykač a teď k němu zřejmě přibude obžaloba z těžkého ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci. Jednou z jeho obětí je i nezletilý chlapec.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

V Česku vytrvale stoupá počet lidí nakažených HIV. Část z nich má na svědomí i Zdeněk Pfeifer. Osmačtyřicetiletý muž totiž na internetu hledal a lákal mladé muže z celé republiky na sex. To, že je nositelem neléčitelné infekce HIV jim ale zamlčoval a při sexu s nimi nepoužíval ani ochranu.

Policie dosud odhalila šestnáct lidí, se kterými Pfeifer provozoval sex a objevila mezi nimi několik HIV pozitivních. Někteří se prokazatelně nakazili právě od Pfeifera - mezi nimi i jeden třináctiletý chlapec. Skutečný dopad mužova jednání ale bude pravděpodobně mnohem větší a policie odhaduje, že se od něj mohlo nakazit daleko více lidí, než je policistům známo.

Také proto policie zveřejnila fotografie hledaného a důsledně varovala všechny muže, kteří s ním měli sex, aby se nechali vyšetřit. Kromě toho policie prověřila i obrovský počet kontaktů v mobilním telefonu hledaného. Bylo jich přes tři tisíce. Vytipované pak policie přímo oslovila s varováním. Postupem času se tak podařilo odhalit 23 nakažených mužů.

Zdeňka Pfeifera policie stíhala až dosud jako uprchlého. Teď je na spadnutí žaloba a muž může být souzený i jako uprchlý, upozornily Lidové noviny. Za těžké ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci hrozí Pfeiferovi až 12 let vězení. Návrh na obžalobu dnes doputuje ke státnímu zástupci v Ústí nad Labem a je zřejmě jen otázkou dnů než padne obžaloba.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící drogu na Ostravsku šířil i školák, obviněn být nemůže

21.09.2018 14:57 Ostrava - Smrtící syntetickou drogu v Moravskoslezském kraji šířil i žák základní školy. Obviněn s…

Zdrogovaný řidič MHD dostal padáka. Popoháněl kriminalisty, aby mohl odjet…

21.09.2018 12:58 Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) k dnešnímu dni ukončil pracovní poměr s řidičem autobusu MHD,…

Policie zadržela v Praze řidiče MHD. Byl zfetovaný, u sebe měl balíček drog

20.09.2018 18:41 Praha - Pražští policisté ve středu zadrželi řidiče autobusu městské hromadné dopravy, který byl…

Čech je stíhán za mnohamilionové podvody, dopadli ho v Chorvatsku

20.09.2018 11:58 Hradec Králové - Muž z Hradce Králové odsouzený a stíhaný za milionové podvody byl dopaden v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama