Šíří HIV a je stále na útěku. Muži hrozí až 12 let vězení

Praha - Zdeněk Pfeifer představuje smrtelné nebezpečí - je HIV pozitivní a vědomě šíří nákazu dál. Je na něj vydán dokonce mezinárodní zatykač a teď k němu zřejmě přibude obžaloba z těžkého ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci. Jednou z jeho obětí je i nezletilý chlapec.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

V Česku vytrvale stoupá počet lidí nakažených HIV. Část z nich má na svědomí i Zdeněk Pfeifer. Osmačtyřicetiletý muž totiž na internetu hledal a lákal mladé muže z celé republiky na sex. To, že je nositelem neléčitelné infekce HIV jim ale zamlčoval a při sexu s nimi nepoužíval ani ochranu.

Policie dosud odhalila šestnáct lidí, se kterými Pfeifer provozoval sex a objevila mezi nimi několik HIV pozitivních. Někteří se prokazatelně nakazili právě od Pfeifera - mezi nimi i jeden třináctiletý chlapec. Skutečný dopad mužova jednání ale bude pravděpodobně mnohem větší a policie odhaduje, že se od něj mohlo nakazit daleko více lidí, než je policistům známo.

Také proto policie zveřejnila fotografie hledaného a důsledně varovala všechny muže, kteří s ním měli sex, aby se nechali vyšetřit. Kromě toho policie prověřila i obrovský počet kontaktů v mobilním telefonu hledaného. Bylo jich přes tři tisíce. Vytipované pak policie přímo oslovila s varováním. Postupem času se tak podařilo odhalit 23 nakažených mužů.

Zdeňka Pfeifera policie stíhala až dosud jako uprchlého. Teď je na spadnutí žaloba a muž může být souzený i jako uprchlý, upozornily Lidové noviny. Za těžké ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci hrozí Pfeiferovi až 12 let vězení. Návrh na obžalobu dnes doputuje ke státnímu zástupci v Ústí nad Labem a je zřejmě jen otázkou dnů než padne obžaloba.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

GIBS obvinila policistu z Děčínska. Přiznal se k prodeji drog a vynášení…

07.12.2018 13:29 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z Děčínska z toho, že prodával…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama