Tento muž střílel v Praze na Zličíně. Je na útěku, ozbrojený, nebezpečný

Praha - Po dvou měsících vyšetřování zjistili pražští policisté, kdo v červenci střílel před obchodním domem na pražském Zličíně. Na místě potyčky více lidí tehdy zůstal postřelený muž. Střelec je však na útěku a policie po něm pátrá.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Střílelo se 1. července večer hned vedle parkoviště hypermarketu Globus na Zličíně. Nikomu z náhodných kolemjdoucích se naštěstí nic nestalo, ale postřelen byl jeden muž, který se incidentu účastnil. Střelec z místa ihned utekl.

"Dva muže se podařilo zadržet na místě, třetí uprchnul a pátrají po něm psovodi a vrtulník s termovizí," uvedla po střelbě policejní mluvčí Andrea Zoulová. Podle informací TV Nova ale šlo o svědky, nikoliv o útočníky.

Ostatně se svědky měli policisté největší práci. "Vyšetřování samotné komplikoval fakt, že většina svědků zmizela bezprostředně po střelbě a to ještě před příjezdem policie. Tyto osoby detektivové následně dohledávali velmi složitým způsobem, vyhodnocovali hodinové záznamy z kamerových systémů a zveřejňovali výzvy v médiích," potvrdila policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Přes svědky se policisté dostali i k osobě střelce. "V současné době už vyšetřovatelé znají totožnost všech účastníků potyčky a mají i dostatek důkazů k obvinění konkrétní osoby pachatele. Samotný střelec však zatím spravedlnosti uniká a policie po něm pátrá jako po uprchlém," upozornila mluvčí Zoulová.

Střelcem je osmačtyřicetiletý Tsaturyan Norayr, původem z Arménie, ale trvalým bydlištěm v Berouně. Policie upozorňuje, že muž je ozbrojený a nebezpečný! Pokud ho poznáte, nesnažte se ho zadržet, ale kontaktujte nejbližšího policistu nebo tísňovou linku policie.

Tsaturyan Norayr je střední postavy, má černé vlasy a zdánlivé stáří mezi 40 a 50 lety. O jeho výšce nemají policisté přesné informace a odhadují ji mezi 160 až 190 centimetry.

Loading...
Témata: krimi | Střelba v ČR
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama