Za sexuální nátlak hrozí muži z Děčína 12 let, poškozených je 153 dětí

Ústí nad Labem - Jaroslav Pulpán (21), který byl ve středu zadržen na Slovensku, čelí v ČR obvinění ze sedmi trestných činů. Hrozí mu až 12 let vězení. Kauza mimo jiné ukazuje, jak je řada dětí na internetu zranitelná.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Nyní česká policie jedná o jeho vydání do České republiky.

Poškozených bylo 153 dívek, většina byla mladších patnácti let. Pulpán podle policie kontaktoval pod smyšlenými identitami prostřednictvím sociálních sítí malé dívky, včetně sedmileté, od kterých lákal intimní fotografie nebo videa.

Trestné činy muž páchal zhruba pět let od roku 2009. Žádnou fyzickou újmu žádné dívce podle policie neučinil. Počet poškozených nemusí být podle kriminalistů konečný.

Oznámení od jedné z rodin dostala policie na konci roku 2014, podklady pro sdělení obvinění kriminalisté sbírali rok a tři čtvrtě. "Usnesení o zahájení trestního stíhání bylo muži doručeno 9. září a předvolán k výslechu byl týden poté. Následně se zjistilo se, že obviněný zmizel. Následně jsme získali poznatky, že by se mohl zdržovat v zahraničí, dokonce, že chce vycestovat na Ukrajinu nebo do Ruska," popsal Tomáš Kohout z odboru obecné kriminality.

Poté, co kriminalisté zjistili, že je muž na Slovensku, vydal děčínský okresní soud evropský zatýkací rozkaz. Policie obviněného zdržela ve středu večer, zdržoval se v Žilině. Pulpán si tam údajně našel práci ve společnosti, která se specializuje na subdodávky pro automobilový průmysl. "V současné době se jedná o vydání muže do vydávací vazby. Během sedmi až deseti dnů by měl být vydán do České republiky. V Děčíně se rozhodne o tom, zda bude vzat do vazby," doplnil Kohout.

K navázání kontaktu muž využíval různé metody, díky provázanosti facebookových profilů, které nemají děti většinou chráněny, získával přístup k dalším dívkám. "V tom tkví nebezpečí kyberprostoru, proto varujeme děti před tím, aby navazovaly kontakty s neznámou osobou a posílaly komukoliv cizímu své fotky," zdůraznil kriminalista.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící drogu na Ostravsku šířil i školák, obviněn být nemůže

21.09.2018 14:57 Ostrava - Smrtící syntetickou drogu v Moravskoslezském kraji šířil i žák základní školy. Obviněn s…

Zdrogovaný řidič MHD dostal padáka. Popoháněl kriminalisty, aby mohl odjet…

21.09.2018 12:58 Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) k dnešnímu dni ukončil pracovní poměr s řidičem autobusu MHD,…

Policie zadržela v Praze řidiče MHD. Byl zfetovaný, u sebe měl balíček drog

20.09.2018 18:41 Praha - Pražští policisté ve středu zadrželi řidiče autobusu městské hromadné dopravy, který byl…

Čech je stíhán za mnohamilionové podvody, dopadli ho v Chorvatsku

20.09.2018 11:58 Hradec Králové - Muž z Hradce Králové odsouzený a stíhaný za milionové podvody byl dopaden v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama