Za sexuální nátlak hrozí muži z Děčína 12 let, poškozených je 153 dětí

Ústí nad Labem - Jaroslav Pulpán (21), který byl ve středu zadržen na Slovensku, čelí v ČR obvinění ze sedmi trestných činů. Hrozí mu až 12 let vězení. Kauza mimo jiné ukazuje, jak je řada dětí na internetu zranitelná.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Nyní česká policie jedná o jeho vydání do České republiky.

Poškozených bylo 153 dívek, většina byla mladších patnácti let. Pulpán podle policie kontaktoval pod smyšlenými identitami prostřednictvím sociálních sítí malé dívky, včetně sedmileté, od kterých lákal intimní fotografie nebo videa.

Trestné činy muž páchal zhruba pět let od roku 2009. Žádnou fyzickou újmu žádné dívce podle policie neučinil. Počet poškozených nemusí být podle kriminalistů konečný.

Oznámení od jedné z rodin dostala policie na konci roku 2014, podklady pro sdělení obvinění kriminalisté sbírali rok a tři čtvrtě. "Usnesení o zahájení trestního stíhání bylo muži doručeno 9. září a předvolán k výslechu byl týden poté. Následně se zjistilo se, že obviněný zmizel. Následně jsme získali poznatky, že by se mohl zdržovat v zahraničí, dokonce, že chce vycestovat na Ukrajinu nebo do Ruska," popsal Tomáš Kohout z odboru obecné kriminality.

Poté, co kriminalisté zjistili, že je muž na Slovensku, vydal děčínský okresní soud evropský zatýkací rozkaz. Policie obviněného zdržela ve středu večer, zdržoval se v Žilině. Pulpán si tam údajně našel práci ve společnosti, která se specializuje na subdodávky pro automobilový průmysl. "V současné době se jedná o vydání muže do vydávací vazby. Během sedmi až deseti dnů by měl být vydán do České republiky. V Děčíně se rozhodne o tom, zda bude vzat do vazby," doplnil Kohout.

K navázání kontaktu muž využíval různé metody, díky provázanosti facebookových profilů, které nemají děti většinou chráněny, získával přístup k dalším dívkám. "V tom tkví nebezpečí kyberprostoru, proto varujeme děti před tím, aby navazovaly kontakty s neznámou osobou a posílaly komukoliv cizímu své fotky," zdůraznil kriminalista.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

GIBS obvinila policistu z Děčínska. Přiznal se k prodeji drog a vynášení…

07.12.2018 13:29 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z Děčínska z toho, že prodával…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama