Muž neunesl rozchod se svojí přítelkyní, bodl jí 27krát do obličeje

Ostrava - Před Krajským soudem v Ostravě dnes stanul muž obviněný z pokusu o brutální vraždu své bývalé družky. V únoru v mateřské škole ve Frýdku-Místku jí nejméně sedmadvacetkrát bodl nožem. Hrozí mu až výjimečný trest.

Přidejte svůj názor

Zbraně

Obviněný osmatřicetiletý Miroslav Štembírek čekal 26. února před mateřskou školou na svou bývalou přítelkyni, se kterou má čtyři děti. Podle státní zástupkyně zřejmě neunesl rozchod a proto se rozhodl o drastický čin.

"Pokusil se ubodat svou bývalou družku, poměrně razantním způsobem, který byl likvidační a navíc zohyzďující," sdělila TV Nova státní zástupkyně Šárka Miketová.

Podle svědectví, které zaznělo u soudu si Štembírek vedl záznamy, podle kterých vraždu plánoval. Do sešitu si údajně psal detaily o tom, jak přítelkyni bodne do okna a pak jí zabije. Většinu bodných ran měla oběť právě v oblasti hlavy a obličeje.

"Tento čin se mu nepodařilo dokonat pouze díky tomu, že v podstatě v důsledku razance útoku zlomil čepel nože," dodává státní zástupkyně.

Podle lékařského posudku zůstala část nože zlomená pod lebkou. "Zdravotní stav není uspokojivý, pochopitelně utrpěla poměrně rozsáhlou nemajetkovou újmu," komentuje čin zmocněnec zraněné ženy Jaromír Parobek.

Pár dní před tím než Štembírek svojí přítelkyni napadl byl hospitalizován v psychiatrické nemocnici v Opavě. Nyní mu za pokus o vraždu hrozí až výjimečný trest.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

GIBS obvinila policistu z Děčínska. Přiznal se k prodeji drog a vynášení…

07.12.2018 13:29 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z Děčínska z toho, že prodával…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama