Policie zadržela loupežný gang Ukrajinců, Němců a Čechů, Napáchal škodu za miliony

Praha – Celníci spojili síly s policisty z prahy a Plzně a dopadli organizovanou skupinu Ukrajinců, Čechů a Němců, která se údajně dopustila loupežných přepadení, krádeží, nedovoleného ozbrojování či krácení daní. Podle úřadů skupina napáchala škody za nejméně 10 milionů korun.

Přidejte svůj názor

Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
doporučujeme

V Německu hrozí zadrženým až 15 let ve vězení, v Česku potom dalších osm. V tiskové zprávě o tom dnes informovala policejní mluvčí Andrea Zoulová. Část zadržených je ve vydávací vazbě, další už byla předána k trestnímu stíhání do Německa.

Při akci provedené ve spolupráci s německou policií po více než ročním shromažďování důkazů bylo ve třech evropských státech zadrženo 15 lidí. Gang tvořili především bývalí příslušníci ozbrojených složek z Ukrajiny, dále občané Česka a Německa. Na čtyři ze zadržených byl vydán eurozatykač, na jednoho dalšího zatykač mezinárodní. Muž uprchl z vězení na Ukrajině a pod falešnou identitou se skrýval v Česku.

„Skupina se dopouštěla různorodé násilné, majetkové a společensky nebezpečné trestné činnosti nejen na území České republiky, ale i Německa, Slovenska a Rakouska," popsala Zoulová. „Její členové s ohledem na svou minulost pracovali sofistikovaně a skupina měla svoji hierarchii s rozdělením rolí. Dosud zadokumentovanou trestnou činností pachatelé způsobili škodu přesahující deset miliónů korun," dodala.

Mluvčí také uvedla, že policejní akce souvisela i s brutálním přepadením dvou seniorů ve Weidenu, za které dnes tamní soud uložil trojici Čechů tresty od devíti do 11 let vězení.

Rozsáhlé akce se na českém území zúčastnilo 250 policistů, další stovka zasahovala na území jiných států. Při řadě domovních prohlídek v Česku a Německu policisté a celníci našli speciálně upravenou střelnou zbraň, finanční hotovost v řádech milionů korun, zlaté šperky, metamfetamin, velké množství řezaného tabáku a nekolkovaných cigaret, padělané pasy, razítka sloužící k legalizaci pobytu cizinců v ČR a kradený vůz v hodnotě tří milionů korun.

Vzhledem k dosud prováděnému vyšetřování je velmi pravděpodobné, že se okruh zatčených a posléze obviněných osob ještě rozšíří, uvedla policie.

Loading...
Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mladý muž napadl v Aši svou matku, je obviněn z pokusu vraždy

25.06.2019 13:44 Policie zahájila stíhání 21letého muže, který podle ní v neděli v podvečer napadl v Aši svou matku,…

Strach v Praze. Anonym hrozil střelbou ve škole, policie po něm pátrá

24.06.2019 17:35 Aktualizováno Policie odpoledne ukončila bezpečnostní opatření v okolí pražských škol, které přijala kvůli…

Brutální vražda. Dívka zabila nejlepší kamarádku kvůli falešnému milionáři

23.06.2019 11:22 Na Aljašce se odehrál šokující případ vraždy. Dívku zabila její nejbližší kamarádka spolu s dalšími…

Německo vědělo, že migrant, který znásilnil 16letou Češku, je agresivní

22.06.2019 11:54 Africký migrant, který znásilnil 16letou dívku u obce Lukavec na Litoměřicku, byl v Německu veden…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama