Policie obvinila starostu Pískové Lhoty

Písková Lhota - Přes čtyři miliony. Tolik peněz měl nechat zmizet starosta Pískové Lhoty společně se svou účetní. Oba už policisté obvinili, případ uzavřeli a předali státním zástupcům s návrhem na obžalobu. O případu naši redakci informovala Televize Prima.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační fotografie

Písková Lhota, místo kde se přesýpají milióny a rozpočet leží takříkajíc na písku. A přesýpat se měl do kapes lidí z radnice. Podařilo se nám totiž zjistit, že policisté vyšetřují starostu obce společně s další zaměstnankyní úřadu.

„Muže jsme obvinili ze spáchání trestného činu zpronevěra a zneužití pravomocí úřední osoby, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let," řekla televizi Prima Petra Potočná, mluvčí Policie ČR, Nymburk.

Policisté nám nechtěli potvrdit, že stíhají přímo starostu Pískové Lhoty. Potvrdil nám to ale sám starosta i jeho místostarosta. Ten podal trestní oznámení na policii.

„Já jsem našel nesrovnalosti v účetních knihách a zjistil jsem, že obci chyběj peníze. Jedna účetní kniha byla celá zfalšovaná za rok 2014," řekl televizi Prima František Doležal, místostarosta Pískové Lhoty.

Podle informací televize Prima na případu pracovali policisté téměř dva roky. Spis má mít asi 1500 stran. A policisté znají i metody jak měl Starosta společně s účetní peníze z obce vyvádět.

„Vystavovali falešné faktury, které zaváděli do účetnictví obce, a buď tím způsobem, že ji zfalšovali úplně a vymysleli si fiktivního dodavatele té služby nebo toho zboží a nebo fakturu, která byla společná pozměnili. Čili třeba z 39 přepsali na 69 tisíc a rozdíl si sami ponechali. Dalším způsobem bylo třeba vytváření cestovních příkazů na cesty, které se nikdy neuskutečnily. Nebo si třeba nakupovali zboží za obecní peníze, které nikdy neskončilo ve prospěch obce," řekl televizi Prima Marek Šmíd, kriminalista.

Také měli podle policie kupovat pohonné hmoty do vlastních aut a dokonce zfalšovat celou účetní knihu za rok 2014. Krásnou ukázkou jak se ztrácely obecní peníze, je tento semafor. Jak sami vidíte, stojí tu pouze jeden, podle účetních dokladů ho ale obec zaplatila hned třikrát.

„Proti mně není jeden jediný důkaz, kromě proklamací jedné osoby. To je tak všechno co k tomu můžu říct. Jedna osoba cosi tvrdí, a na základě tohoto tvrzení jsem obviněn, což je pro policii asi podstatný, protože to, že ta osoba tvrdí něco lživě, to bude prokazovat až další stupeň buď obvinění, nebo spíš soud," řekl televizi Prima Radovan Staněk, obviněný starosta Pískové Lhoty.

„Vy tvrdíte, že nejsou důkazy, ale udělal jste to?," ptal se reportér. „Neudělal, já jsem se ničeho nedopustil, nic jsem neudělal," řekl televizi Prima Radovan Staněk, obviněný starosta Pískové Lhoty.

Starosta navíc tvrdí, že do účetních knih nenahlížel a že si nevšiml, že se za čtyři roky proměnily více než 4 miliony v písek. Roční rozpočet Pískové Lhoty je přitom podle něj asi pět a půl milionu korun.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící drogu na Ostravsku šířil i školák, obviněn být nemůže

21.09.2018 14:57 Ostrava - Smrtící syntetickou drogu v Moravskoslezském kraji šířil i žák základní školy. Obviněn s…

Zdrogovaný řidič MHD dostal padáka. Popoháněl kriminalisty, aby mohl odjet…

21.09.2018 12:58 Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) k dnešnímu dni ukončil pracovní poměr s řidičem autobusu MHD,…

Policie zadržela v Praze řidiče MHD. Byl zfetovaný, u sebe měl balíček drog

20.09.2018 18:41 Praha - Pražští policisté ve středu zadrželi řidiče autobusu městské hromadné dopravy, který byl…

Čech je stíhán za mnohamilionové podvody, dopadli ho v Chorvatsku

20.09.2018 11:58 Hradec Králové - Muž z Hradce Králové odsouzený a stíhaný za milionové podvody byl dopaden v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama