Policie obvinila starostu Pískové Lhoty

Písková Lhota - Přes čtyři miliony. Tolik peněz měl nechat zmizet starosta Pískové Lhoty společně se svou účetní. Oba už policisté obvinili, případ uzavřeli a předali státním zástupcům s návrhem na obžalobu. O případu naši redakci informovala Televize Prima.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační fotografie

Písková Lhota, místo kde se přesýpají milióny a rozpočet leží takříkajíc na písku. A přesýpat se měl do kapes lidí z radnice. Podařilo se nám totiž zjistit, že policisté vyšetřují starostu obce společně s další zaměstnankyní úřadu.

„Muže jsme obvinili ze spáchání trestného činu zpronevěra a zneužití pravomocí úřední osoby, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let," řekla televizi Prima Petra Potočná, mluvčí Policie ČR, Nymburk.

Policisté nám nechtěli potvrdit, že stíhají přímo starostu Pískové Lhoty. Potvrdil nám to ale sám starosta i jeho místostarosta. Ten podal trestní oznámení na policii.

„Já jsem našel nesrovnalosti v účetních knihách a zjistil jsem, že obci chyběj peníze. Jedna účetní kniha byla celá zfalšovaná za rok 2014," řekl televizi Prima František Doležal, místostarosta Pískové Lhoty.

Podle informací televize Prima na případu pracovali policisté téměř dva roky. Spis má mít asi 1500 stran. A policisté znají i metody jak měl Starosta společně s účetní peníze z obce vyvádět.

„Vystavovali falešné faktury, které zaváděli do účetnictví obce, a buď tím způsobem, že ji zfalšovali úplně a vymysleli si fiktivního dodavatele té služby nebo toho zboží a nebo fakturu, která byla společná pozměnili. Čili třeba z 39 přepsali na 69 tisíc a rozdíl si sami ponechali. Dalším způsobem bylo třeba vytváření cestovních příkazů na cesty, které se nikdy neuskutečnily. Nebo si třeba nakupovali zboží za obecní peníze, které nikdy neskončilo ve prospěch obce," řekl televizi Prima Marek Šmíd, kriminalista.

Také měli podle policie kupovat pohonné hmoty do vlastních aut a dokonce zfalšovat celou účetní knihu za rok 2014. Krásnou ukázkou jak se ztrácely obecní peníze, je tento semafor. Jak sami vidíte, stojí tu pouze jeden, podle účetních dokladů ho ale obec zaplatila hned třikrát.

„Proti mně není jeden jediný důkaz, kromě proklamací jedné osoby. To je tak všechno co k tomu můžu říct. Jedna osoba cosi tvrdí, a na základě tohoto tvrzení jsem obviněn, což je pro policii asi podstatný, protože to, že ta osoba tvrdí něco lživě, to bude prokazovat až další stupeň buď obvinění, nebo spíš soud," řekl televizi Prima Radovan Staněk, obviněný starosta Pískové Lhoty.

„Vy tvrdíte, že nejsou důkazy, ale udělal jste to?," ptal se reportér. „Neudělal, já jsem se ničeho nedopustil, nic jsem neudělal," řekl televizi Prima Radovan Staněk, obviněný starosta Pískové Lhoty.

Starosta navíc tvrdí, že do účetních knih nenahlížel a že si nevšiml, že se za čtyři roky proměnily více než 4 miliony v písek. Roční rozpočet Pískové Lhoty je přitom podle něj asi pět a půl milionu korun.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vražda na benzínce v Nelahozevsi: Policie má novou stopu, žádá veřejnost o…

11.12.2018 17:08 Policie hledá v souvislosti s vraždou na čerpací stanici v Nelahozevsi batoh značky Dakine červené…

Muž je obviněn z pokusu vraždy na Vsetínsku, skončil ve vazbě

11.12.2018 09:56 Kriminalisté vyšetřují od konce minulého týdne pokus vraždy na Vsetínsku. V sobotu obvinili…

Plzeňští kriminalisté obvinili dva muže ze dvou vražd, oba skončili ve…

10.12.2018 17:54 Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže, jeden je podezřelý, že v sobotu zabil sečnou zbraní…

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama