Začal soud s mužem, který na sociálních sítích obtěžovat mladé dívky

Brno – Brněnský soud od středy 14. prosince řeší případ muže, který přes internet posílal mladým dívkám nechutné návrhy. V jednom případě si ale za svoji 11ti letou dceru s mužem psala její matka a snažila se proti němu získat co nejvíc důkazů. Informovala o tom televize Prima.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soudy v ČR

Zažila, co žádná matka nikdy zažít nechce. Zjistila totiž, že si její jedenáctiletá dcera píše s neznámým mužem, který od ní chtěl poslat nahé fotografie a dokonce už plánoval i schůzku. A dívek, s nimiž si psal, bylo podle policie víc.

„Já můžu být jako rodič ráda, že jsem na to přišla tak rychle. Hned z té první zprávy šlo vidět, že je to dospělý člověk, který chce dítě nalákat na nějaký hrátky, popřípadě nějaký fotečky," řekla v prosinci 2015 televizi Prima paní Lenka, matka 11leté dívky.

„Skutečně jí psal něco ve smyslu, princezno, seš krásná a moc se mi líbíš a tady tohle to, takže vlastně naštěstí mám s dcerou takový vztah, že mi hned vše hlásí," řekla tehdy paní Andrea, matka 10leté dívky.

Za vším podle obžaloby stojí 40ti letý muž z Karlovarska, který ve středu stanul u brněnského Městského soudu. Měl psát hned několika dívkám, kterým ještě rozhodně nebylo 15 let, nechutné návrhy a požadoval po nich, aby mu poslaly nahé fotografie. S některými se prý chtěl dokonce i vidět.

Obžalovaný muž se dnes u soudu ke všemu přiznal. S dívkami si prý jen chtěl psát, žádné nechtěl ublížit. Na vše prý přitom přišli jeho rodiče, když viděli reportáž televize Prima. A prý se hodně zlobili.

„Do té doby než to skončí, tak se k tomu nebudeme vyjadřovat, až po skončení celé věci," řekla televizi Prima Hana Havelková, advokátka obžalovaného.

„Přitěžující okolnosti je počet těch poškozených a délka toho páchání trestné činnosti, polehčují je asi ten jeho psychický stav, je na něho posudek, že je zbaven způsobilosti k sociálním úkonům a má sníženu příčetnost," řekl televizi Prima Michal Píš, státní zástupce.

Muži, který tak nejspíš není úplně psychicky v pořádku a bude se muset léčit, hrozí ale v krajním případě až 5 let vězení.

Témata: krimi | soudy
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící drogu na Ostravsku šířil i školák, obviněn být nemůže

21.09.2018 14:57 Ostrava - Smrtící syntetickou drogu v Moravskoslezském kraji šířil i žák základní školy. Obviněn s…

Zdrogovaný řidič MHD dostal padáka. Popoháněl kriminalisty, aby mohl odjet…

21.09.2018 12:58 Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) k dnešnímu dni ukončil pracovní poměr s řidičem autobusu MHD,…

Policie zadržela v Praze řidiče MHD. Byl zfetovaný, u sebe měl balíček drog

20.09.2018 18:41 Praha - Pražští policisté ve středu zadrželi řidiče autobusu městské hromadné dopravy, který byl…

Čech je stíhán za mnohamilionové podvody, dopadli ho v Chorvatsku

20.09.2018 11:58 Hradec Králové - Muž z Hradce Králové odsouzený a stíhaný za milionové podvody byl dopaden v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama