Začal soud s mužem, který na sociálních sítích obtěžovat mladé dívky

Brno – Brněnský soud od středy 14. prosince řeší případ muže, který přes internet posílal mladým dívkám nechutné návrhy. V jednom případě si ale za svoji 11ti letou dceru s mužem psala její matka a snažila se proti němu získat co nejvíc důkazů. Informovala o tom televize Prima.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soudy v ČR
doporučujeme

Zažila, co žádná matka nikdy zažít nechce. Zjistila totiž, že si její jedenáctiletá dcera píše s neznámým mužem, který od ní chtěl poslat nahé fotografie a dokonce už plánoval i schůzku. A dívek, s nimiž si psal, bylo podle policie víc.

„Já můžu být jako rodič ráda, že jsem na to přišla tak rychle. Hned z té první zprávy šlo vidět, že je to dospělý člověk, který chce dítě nalákat na nějaký hrátky, popřípadě nějaký fotečky," řekla v prosinci 2015 televizi Prima paní Lenka, matka 11leté dívky.

„Skutečně jí psal něco ve smyslu, princezno, seš krásná a moc se mi líbíš a tady tohle to, takže vlastně naštěstí mám s dcerou takový vztah, že mi hned vše hlásí," řekla tehdy paní Andrea, matka 10leté dívky.

Za vším podle obžaloby stojí 40ti letý muž z Karlovarska, který ve středu stanul u brněnského Městského soudu. Měl psát hned několika dívkám, kterým ještě rozhodně nebylo 15 let, nechutné návrhy a požadoval po nich, aby mu poslaly nahé fotografie. S některými se prý chtěl dokonce i vidět.

Obžalovaný muž se dnes u soudu ke všemu přiznal. S dívkami si prý jen chtěl psát, žádné nechtěl ublížit. Na vše prý přitom přišli jeho rodiče, když viděli reportáž televize Prima. A prý se hodně zlobili.

„Do té doby než to skončí, tak se k tomu nebudeme vyjadřovat, až po skončení celé věci," řekla televizi Prima Hana Havelková, advokátka obžalovaného.

„Přitěžující okolnosti je počet těch poškozených a délka toho páchání trestné činnosti, polehčují je asi ten jeho psychický stav, je na něho posudek, že je zbaven způsobilosti k sociálním úkonům a má sníženu příčetnost," řekl televizi Prima Michal Píš, státní zástupce.

Muži, který tak nejspíš není úplně psychicky v pořádku a bude se muset léčit, hrozí ale v krajním případě až 5 let vězení.

Loading...
Témata: krimi | soudy
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama