Policie při silniční kontrole objevila nezvěstného obchodníka se zlatem

Praha – Policie v sobotu našla při silniční kontrole v Praze 6 sedmadvacetiletého muže, jehož zmizení pražští kriminalisté od počátku ledna vyšetřovali pro podezření z trestného činu zbavení osobní svobody.

Přidejte svůj názor 1 komentář

krimi

Muž se nestal obětí žádného trestného činu, v uplynulých týdnech se pohyboval na Moravě, v Rakousku a Německu. Při cestách po Evropě muž podle něj přebýval v hotelech a penzionech, uvedl dnes na webu  mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

O nezvěstném policie informovala koncem ledna, o pomoc s pátráním žádala veřejnost. Na hledání muže, který obchodoval se zlatem a v souvislosti s podnikáním měl podle policistů značné dluhy, se podíleli také detektivové z oddělení vražd.

Mobilní telefon pohřešovaného byl po jeho zmizení nedostupný. Policie při vyšetřování pracovala i s možností, že chtěl zmizet kvůli dluhům, a prověřovala také variantu sebevraždy.

Muže dnes vyslechli kriminalisté. „Těm sdělil, že počátkem ledna ´zmizel´ z toho důvodu, že ho, lidsky řečeno, dohnala jeho tíživá finanční situace," uvedl Hulan.

Mužovo jednání lze považovat za nezodpovědné, protože svým zmizením s největší pravděpodobností přidělal starosti rodině a svým blízkým. „Pro nás je ale podstatné, že svým přístupem zaměstnal na jeden a půl měsíce šest kriminalistů jak z oddělení násilí prvního policejního obvodu, tak z oddělení vražd krajského ředitelství," dodal Hulan. Kriminalisté podle něj vyšetřováním strávili možná až stovky hodin a pátrací spis má víc než 500 stran.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

GIBS obvinila policistu z Děčínska. Přiznal se k prodeji drog a vynášení…

07.12.2018 13:29 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z Děčínska z toho, že prodával…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama