Policie při silniční kontrole objevila nezvěstného obchodníka se zlatem

Praha – Policie v sobotu našla při silniční kontrole v Praze 6 sedmadvacetiletého muže, jehož zmizení pražští kriminalisté od počátku ledna vyšetřovali pro podezření z trestného činu zbavení osobní svobody.

krimi
doporučujeme

Muž se nestal obětí žádného trestného činu, v uplynulých týdnech se pohyboval na Moravě, v Rakousku a Německu. Při cestách po Evropě muž podle něj přebýval v hotelech a penzionech, uvedl dnes na webu  mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

O nezvěstném policie informovala koncem ledna, o pomoc s pátráním žádala veřejnost. Na hledání muže, který obchodoval se zlatem a v souvislosti s podnikáním měl podle policistů značné dluhy, se podíleli také detektivové z oddělení vražd.

Mobilní telefon pohřešovaného byl po jeho zmizení nedostupný. Policie při vyšetřování pracovala i s možností, že chtěl zmizet kvůli dluhům, a prověřovala také variantu sebevraždy.

Muže dnes vyslechli kriminalisté. „Těm sdělil, že počátkem ledna ´zmizel´ z toho důvodu, že ho, lidsky řečeno, dohnala jeho tíživá finanční situace," uvedl Hulan.

Mužovo jednání lze považovat za nezodpovědné, protože svým zmizením s největší pravděpodobností přidělal starosti rodině a svým blízkým. „Pro nás je ale podstatné, že svým přístupem zaměstnal na jeden a půl měsíce šest kriminalistů jak z oddělení násilí prvního policejního obvodu, tak z oddělení vražd krajského ředitelství," dodal Hulan. Kriminalisté podle něj vyšetřováním strávili možná až stovky hodin a pátrací spis má víc než 500 stran.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

74letý senior napadl ve Vysokém Mýtě dva lidi, jsou vážně zranění

13.08.2020 16:50 Muž a žena středního věku utrpěli ve středu večer zranění při napadení ve Vysokém Mýtě. Z útoku je…

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama