V Česku řádí falešní pokrývači. Střechu zničí, pak vymáhají nehorázné sumy

Litoměřice - Litoměřická policie obvinila trojici cizinců z podvodu a útisku za to, že po seniorech požadovali vysokou cenu za opravu střechy. Zdaleka nejde o ojedinělou kauzu. Policie přijme informace k dalším případům na telefonním čísle 974 436 342 nebo tísňové lince 158.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Komín, střecha, ilustrační fotografie

Seniory z Litoměřicka si pokrývači sami vyhlídli a nabídli jim opravu střechy za pět tisíc korun. Jenže poté, co s prací skončili, chtěli částku mnohonásobně vyšší.

"Senioři u sebe tolik peněz neměli a dohodli se o předání požadované částky na následující den. Na místě, kde mělo dojít k předání finanční hotovosti, si už falešné řemeslníky vyzvedli policisté," uvedla policejní mluvčí Pavla Kogrová.

Údajní pokrývači se zaměřují právě na seniory, od kterých se snaží takto vylákat jejich úspory. "Pachatelé si vyhlédnou nějaký vhodný objekt obývaný seniory, které osloví s nabídkou opravy střešní krytiny či okapů za velmi nízkou cenu. Když se jim majitele objektu podaří přesvědčit, pustí se okamžitě do práce a během jednoho dne jí mají hotovou. Práce však podle znalce vykazuje zásadní vady, je neodborně provedena a použitý materiál je zpravidla neodbornou montáží znehodnocen," doplnila Kofrová. Lidé tak často musí nechat předělat celou střechu. 

"Po skončení prací nakonec tito 'pokrývači' sdělí poškozeným, že za odvedenou práci musí zaplatit částku mnohonásobně vyšší. Řemeslníci většinou na poškozené tlačí, že musí peníze zaplatit ihned a hrozí tím, že jejich firma bude dlužnou částku vymáhat. Mnozí poškození pak z důvodů obav raději zaplatí," vysvětlila mluvčí.

Pachatelé na místo přijíždí většinou dodávkovým vozidlem, velmi často jde o vozidla tovární značky Mercedes - Benz a poměrně často s polskou registrační značkou.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Hádka na Táborsku skončila smrtí, útočníkovi hrozí 16 let natvrdo

12.12.2018 15:05 Po čtvrteční potyčce dvou mužů na Táborsku zemřel mladší z nich. Muž (28) skončil po incidentu v…

Vražda na benzínce v Nelahozevsi: Policie má novou stopu, žádá veřejnost o…

11.12.2018 17:08 Policie hledá v souvislosti s vraždou na čerpací stanici v Nelahozevsi batoh značky Dakine červené…

Muž je obviněn z pokusu vraždy na Vsetínsku, skončil ve vazbě

11.12.2018 09:56 Kriminalisté vyšetřují od konce minulého týdne pokus vraždy na Vsetínsku. V sobotu obvinili…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama