V Česku řádí falešní pokrývači. Střechu zničí, pak vymáhají nehorázné sumy

Litoměřice - Litoměřická policie obvinila trojici cizinců z podvodu a útisku za to, že po seniorech požadovali vysokou cenu za opravu střechy. Zdaleka nejde o ojedinělou kauzu. Policie přijme informace k dalším případům na telefonním čísle 974 436 342 nebo tísňové lince 158.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Komín, střecha, ilustrační fotografie
doporučujeme

Seniory z Litoměřicka si pokrývači sami vyhlídli a nabídli jim opravu střechy za pět tisíc korun. Jenže poté, co s prací skončili, chtěli částku mnohonásobně vyšší.

"Senioři u sebe tolik peněz neměli a dohodli se o předání požadované částky na následující den. Na místě, kde mělo dojít k předání finanční hotovosti, si už falešné řemeslníky vyzvedli policisté," uvedla policejní mluvčí Pavla Kogrová.

Údajní pokrývači se zaměřují právě na seniory, od kterých se snaží takto vylákat jejich úspory. "Pachatelé si vyhlédnou nějaký vhodný objekt obývaný seniory, které osloví s nabídkou opravy střešní krytiny či okapů za velmi nízkou cenu. Když se jim majitele objektu podaří přesvědčit, pustí se okamžitě do práce a během jednoho dne jí mají hotovou. Práce však podle znalce vykazuje zásadní vady, je neodborně provedena a použitý materiál je zpravidla neodbornou montáží znehodnocen," doplnila Kofrová. Lidé tak často musí nechat předělat celou střechu. 

"Po skončení prací nakonec tito 'pokrývači' sdělí poškozeným, že za odvedenou práci musí zaplatit částku mnohonásobně vyšší. Řemeslníci většinou na poškozené tlačí, že musí peníze zaplatit ihned a hrozí tím, že jejich firma bude dlužnou částku vymáhat. Mnozí poškození pak z důvodů obav raději zaplatí," vysvětlila mluvčí.

Pachatelé na místo přijíždí většinou dodávkovým vozidlem, velmi často jde o vozidla tovární značky Mercedes - Benz a poměrně často s polskou registrační značkou.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muži podezřelí z únosu dívky (5) jsou ve vazbě. Holčičku vytrhli babičce z…

19.04.2019 21:53 Dva muže, které policie podezírá z úterního únosu pětileté dívky, poslal dnes Obvodní soud pro…

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama