Spadla klec. Policie chytila muže a ženu, vykradli po celé ČR přes 80 garáží

Praha - Muž (45) a žena (32) podle policie vykradli přes 80 garáží po celé České republice, čímž způsobili škodu za téměř 2,2 milionu korun. V případě odsouzení jim hrozí až osm let vězení.

Ilustrační foto
doporučujeme

Muže, který byl v minulosti za různé delikty třináctkrát odsouzen, vzal soud do vazby. Jeho přítelkyně je stíhána na svobodě.

Dvojice z Mělnicka podle kriminalistů od jara roku 2015 do svého zatčení v minulých dnech kradla v sedmi krajích. Kromě Královéhradeckého také v Pardubickém, Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Libereckém a na Vysočině. "Muž se ženou vnikali do garáží za použití násilí, pomocí planžet či shodných klíčů. Zaměřovali se na disky s pneumatikami, jízdní kola, nářadí, motocykly, zahradní sekačky a vše ostatní, co jim přišlo pod ruce," uvedli kriminalisté.

Muž se ke krádežím doznal. S policisty spolupracuje i obviněná žena. Velkým ulehčením bylo pro kriminalisty také zajištění dvou zápisníků s poznámkami, které si muž vedl. "Poznamenal si do nich přes 1000 záznamů a adres, na kterých měl trestnou činnost spáchat. V 90 procentech se vyloupené garáže s poznámkami v zápisnících shodují," řekl komisař Petr Hrach.

Kriminalistům se dvojici podařilo vypátrat podle záznamu natočeného kamerou na jedné z garáží. Na záznamu bylo i auto podezřelých. Právě v autě detektivové muže a ženu v Praze v sobotu večer zatkli. V autě pak policie našla planžety, svazky klíčů či kleště.

Ukradené věci obvinění prodávali svým známým a kamarádům a prostřednictvím internetu. "Při domovních prohlídkách v jejich bydlišti a v garáži, kterou měli pronajatou, jsme našli 400 až 500 věcí pocházejících z krádeží. Bylo toho na dvě nákladní auta," řekl komisař. Fotografie zajištěných věcí policie zveřejní na internetu a poškození se o ně budou moci přihlásit.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Policista při zásahu v chatové oblasti zastřelil muže

06.08.2020 13:30 Při zásahu v chatové oblasti u obce Smržov na Jindřichohradecku policista ve středu večer zastřelil…

Muž v Brně přepadl čerpací stanici, obsluze se omlouval

06.08.2020 09:55 Neznámý pachatel přepadl v první polovině července čerpací stanici v Heršpické ulici v Brně,…

Recidivista podle policie napáchal 30 trestných činů. Odcizil, co se dalo

05.08.2020 11:04 Z 30 trestných činů obvinila vyškovská policie dvaatřicetiletého recidivistu, je podezřelý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama