Spadla klec. Policie chytila muže a ženu, vykradli po celé ČR přes 80 garáží

Praha - Muž (45) a žena (32) podle policie vykradli přes 80 garáží po celé České republice, čímž způsobili škodu za téměř 2,2 milionu korun. V případě odsouzení jim hrozí až osm let vězení.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Muže, který byl v minulosti za různé delikty třináctkrát odsouzen, vzal soud do vazby. Jeho přítelkyně je stíhána na svobodě.

Dvojice z Mělnicka podle kriminalistů od jara roku 2015 do svého zatčení v minulých dnech kradla v sedmi krajích. Kromě Královéhradeckého také v Pardubickém, Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Libereckém a na Vysočině. "Muž se ženou vnikali do garáží za použití násilí, pomocí planžet či shodných klíčů. Zaměřovali se na disky s pneumatikami, jízdní kola, nářadí, motocykly, zahradní sekačky a vše ostatní, co jim přišlo pod ruce," uvedli kriminalisté.

Muž se ke krádežím doznal. S policisty spolupracuje i obviněná žena. Velkým ulehčením bylo pro kriminalisty také zajištění dvou zápisníků s poznámkami, které si muž vedl. "Poznamenal si do nich přes 1000 záznamů a adres, na kterých měl trestnou činnost spáchat. V 90 procentech se vyloupené garáže s poznámkami v zápisnících shodují," řekl komisař Petr Hrach.

Kriminalistům se dvojici podařilo vypátrat podle záznamu natočeného kamerou na jedné z garáží. Na záznamu bylo i auto podezřelých. Právě v autě detektivové muže a ženu v Praze v sobotu večer zatkli. V autě pak policie našla planžety, svazky klíčů či kleště.

Ukradené věci obvinění prodávali svým známým a kamarádům a prostřednictvím internetu. "Při domovních prohlídkách v jejich bydlišti a v garáži, kterou měli pronajatou, jsme našli 400 až 500 věcí pocházejících z krádeží. Bylo toho na dvě nákladní auta," řekl komisař. Fotografie zajištěných věcí policie zveřejní na internetu a poškození se o ně budou moci přihlásit.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muži podezřelí z únosu dívky (5) jsou ve vazbě. Holčičku vytrhli babičce z…

19.04.2019 21:53 Dva muže, které policie podezírá z úterního únosu pětileté dívky, poslal dnes Obvodní soud pro…

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama