Policie zadržela v Praze řidiče MHD. Byl zfetovaný, u sebe měl balíček drog

Praha - Pražští policisté ve středu zadrželi řidiče autobusu městské hromadné dopravy, který byl pod vlivem drog. Muž měl u sebe navíc balíček s pervitinem. Řidič je proto podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, z pokusu o obecné ohrožení a přechovávání omamné a psychotropní látky, uvedl dnes mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Řidiči hrozí až osm let vězení. Dopravní podnik (DPP) postavil řidiče mimo službu.

Přidejte svůj názor

policie

Ve středu kolem 13:00 si kriminalisté všimli muže s drogovou minulostí, který se u stanice metra Nádraží Holešovice bavil s jedním z řidičů MHD. Policisté se rozhodli dealera zkontrolovat, přičemž řidič odešel ke svému autobusu.

Pozornost kriminalistů na sebe řidič upoutal tím, že se dlouho zdržel u kola svého vozu. Policisté následně na pneumatice autobusu našli krabičku od cigaret s krystalickou látkou v plastovém obalu.

Řidič přiznal, že krabička obsahuje víc než 50 gramů pervitinu. "Na základě toho podrobili řidiče testu na přítomnost drog, který byl pozitivní a detekoval přítomnost právě pervitinu," uvedl Hulan. Že v těle řidiče koloval pervitin, potvrdily i testy provedené ve zdravotnickém zařízení.

"Pro trestný čin obecné ohrožení ve stadiu pokusu je řidič stíhán proto, že už během kontroly žádal kriminalisty, aby svou činnost zrychlili, neboť on má dle jízdního řádu cca za tři minuty naložit cestující a odjíždět směr zoologická," vysvětlil Hulan.

"Dotčený řidič byl okamžitě postaven mimo službu. DPP bude dále v tomto případě samozřejmě postupovat dle zákoníku práce. Čekáme na oficiální závěry od policie. Dle pracovního řádu řidič pochopitelně nesmí nastoupit na směnu pod vlivem psychotropních látek. DPP namátkově mezi řidiči provádí orientační vyšetření dechovou zkouškou a orientační vyšetření na jiné návykové látky," sdělila ČTK mluvčí DPP Aneta Řehková.

Pozornosti kriminalistů neunikne ani drogový dealer. Podle vyjádření řidiče autobusu to byl právě on, kdo drogu přinesl a nabídl mu ji k prodeji.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lupič přepadl supermarket v Brně. Dopadl špatně, zrovna nakupoval i…

16.10.2018 10:11 Aktualizováno Brno - Ozbrojený muž chtěl v pondělí večer vyloupit supermarket ve Vondrákově ulici v Brně.…

Opilý motorkář naboural v Žirovnici policejní hlídku

14.10.2018 11:59 Opilý motocyklista ujížděl v sobotu v Žirovnici na Pelhřimovsku policejní hlídce, poté do…

Muž dluží 31 věřitelům dva miliony korun, hrozí mu vězení

14.10.2018 10:39 Vězení rok až pět let nebo peněžitý trest hrozí muži, kterého začala kvůli úvěrovým podvodům a…

Další zabiják v Česku. V kauze syntetických drog policie varuje před novým…

11.10.2018 13:55 V kauze otrav syntetickými drogami, která se v minulých týdnech šířila Moravskoslezským krajem,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama