Policie zadržela v Praze řidiče MHD. Byl zfetovaný, u sebe měl balíček drog

Praha - Pražští policisté ve středu zadrželi řidiče autobusu městské hromadné dopravy, který byl pod vlivem drog. Muž měl u sebe navíc balíček s pervitinem. Řidič je proto podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, z pokusu o obecné ohrožení a přechovávání omamné a psychotropní látky, uvedl dnes mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Řidiči hrozí až osm let vězení. Dopravní podnik (DPP) postavil řidiče mimo službu.

Přidejte svůj názor

policie
doporučujeme

Ve středu kolem 13:00 si kriminalisté všimli muže s drogovou minulostí, který se u stanice metra Nádraží Holešovice bavil s jedním z řidičů MHD. Policisté se rozhodli dealera zkontrolovat, přičemž řidič odešel ke svému autobusu.

Pozornost kriminalistů na sebe řidič upoutal tím, že se dlouho zdržel u kola svého vozu. Policisté následně na pneumatice autobusu našli krabičku od cigaret s krystalickou látkou v plastovém obalu.

Řidič přiznal, že krabička obsahuje víc než 50 gramů pervitinu. "Na základě toho podrobili řidiče testu na přítomnost drog, který byl pozitivní a detekoval přítomnost právě pervitinu," uvedl Hulan. Že v těle řidiče koloval pervitin, potvrdily i testy provedené ve zdravotnickém zařízení.

"Pro trestný čin obecné ohrožení ve stadiu pokusu je řidič stíhán proto, že už během kontroly žádal kriminalisty, aby svou činnost zrychlili, neboť on má dle jízdního řádu cca za tři minuty naložit cestující a odjíždět směr zoologická," vysvětlil Hulan.

"Dotčený řidič byl okamžitě postaven mimo službu. DPP bude dále v tomto případě samozřejmě postupovat dle zákoníku práce. Čekáme na oficiální závěry od policie. Dle pracovního řádu řidič pochopitelně nesmí nastoupit na směnu pod vlivem psychotropních látek. DPP namátkově mezi řidiči provádí orientační vyšetření dechovou zkouškou a orientační vyšetření na jiné návykové látky," sdělila ČTK mluvčí DPP Aneta Řehková.

Pozornosti kriminalistů neunikne ani drogový dealer. Podle vyjádření řidiče autobusu to byl právě on, kdo drogu přinesl a nabídl mu ji k prodeji.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muži ukradli v Amazonu u Prahy elektroniku, tvrdí policie. Škoda šest…

06.12.2019 15:57 Středočeští kriminalisté obvinili tři muže z krádeže přibližně stovky kusů elektroniky v hodnotě…

Útok nožem na pražské Floře: Podezřelý je obviněn z pokusu o vraždu

06.12.2019 10:35 Muže, který je podezřelý, že ve čtvrtek večer na pražské Floře pobodal jiného muže, stíhá policie…

Strach na Havlíčkobrodsku: Neznámý pachatel vnikl do kůlny a zabil psy

06.12.2019 09:26 Policie hledá pachatele, který ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku zabil dva psy. Vnikl na…

Útok v pražském obchodním domě: Cizinec je vážně zraněn

05.12.2019 19:56 Aktualizováno Policisté a záchranáři dnes večer vyjížděli do pražského obchodního domu Flora k potyčce dvou mužů,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama