Vražda v pražské MHD. Žaloba zveřejnila detaily brutálního útoku cizinců

Dva cizinci čelí obžalobě z vraždy muže, kterého podle kriminalistů zmlátili letos v březnu v autobusu městské hromadné dopravy na pražském Smíchově. Olegs Lukjanovs, jenž údajně bitku vyvolal, může skončit za mřížemi až na 18 let. Antonsovi Maslaksovi hrozí ještě o dva roky vyšší trest. Podle obžaloby, kterou má ČTK k dispozici, se totiž do rvačky zapojil s předchozím rozmyslem. Soud začne kauzu řešit příští týden.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto

Policisté vyjížděli 13. března na Smíchov původně kvůli nahlášené střelbě v autobusu. Na místě vyšlo najevo, že jedenapadesátiletý zraněný Čech, který v dopravním prostředku vystřelil z plynové pistole, se bránil dvojici útočníků. Cizinci z autobusu na zastávce odešli a policie je dopadla o dva dny později, a to i díky poznatkům veřejnosti. Muži byli nejprve stíháni za těžké ublížení na zdraví, situace se však změnila, protože napadený muž později na následky zranění zemřel.

Incident se stal po třetí hodině odpoledne v autobusu 244, který jel Strakonickou ulicí směrem do centra a v němž kromě řidiče cestovalo přinejmenším 17 dalších cestujících. Obžaloba tvrdí, že Lukjanovs a oběť seděli na sedačkách zády k sobě, přičemž cizinec vyprovokoval hádku. Druhý muž se ho údajně snažil přesvědčit, aby na něj nesahal a nechal ho být, a vytáhl kvůli tomu svůj plynový revolver. Lukjanovs se s ním prý o zbraň začal přetahovat, a když muže udeřil do ruky, vyšla z pistole rána směrem k podlaze vozu.

Nato Lukjanovs podle obžaloby zasadil svému protivníkovi nejméně 12 silných úderů pěstí do hlavy, kterou se muž opíral o okénko autobusu. "Mezitím k nim přiběhl ze střední části autobusu obviněný Maslaks, který se svou levou nohou snažil poškozeného znehybnit tím, že na něj dvakrát šlápl, aby se poškozený nebránil, a za tím účelem vylezl na poškozeného na sedačku," popsal státní zástupce.

Maslaks prý poté muže, který už nekladl žádný odpor, třikrát silně udeřil do hlavy loktem a jednou zvysoka dosedl na jeho trup. "V útoku oba obvinění pokračovali i přes prosby spolucestujících, aby poškozeného nechali být, a z autobusu vystoupili a odešli, aniž by se zajímali o zdravotní stav poškozeného," stojí v obžalobě.

Muž po útoku krvácel do pohmožděného mozku a po operaci už se neprobral z hlubokého bezvědomí. Naživu ho udržovaly přístroje, dokud v červenci nezemřel na zánět dýchacích cest, který byl podle státního zástupce následkem dlouhodobého upoutání na lůžko.

Oba muži se budou vedle vraždy zodpovídat také z výtržnictví, protože se poprali na veřejnosti. Předsedkyně senátu pražského městského soudu Zuzana Zápalková chce začít obžalobu projednávat 9. října.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ženě ruply nervy. Po hádce zavraždila manžela, hrozí jí 18 let za mřížemi

13.11.2018 11:31 Aktualizováno Žena v Olešnici na Blanensku podle policie po předchozí hádce zabila svého manžela. K činu se…

V ČR řádí sňatkový podvodník. Vydává se za vojáka na misi, ženu obral o…

12.11.2018 13:46 Zatím neznámý podvodník se podle policie vydával za vojáka na zahraniční misi v Afghánistánu. Ženě,…

Pohozený kojenec málem umrzl. Policie obvinila matku z pokusu o vraždu

12.11.2018 11:13 Pražská policie obvinila z pokusu o vraždu ženu, která podle nich nechala letos v únoru své…

Povedená rodinka. Syn poslal otci do věznice pervitin, za mříže se vrátí…

12.11.2018 10:30 Odsouzený muž ve věznici Valdice na Jičínsku si nechal od svého syna poslat do vězení pervitin.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama