Jsou HIV pozitivní: Jde o tři mrtvé z včerejší havárie BMW

Dobřany - Celá posádka, dva muži a jedna žena z bílého BMW, kteří včera zahynuli při nehodě u Dobřan na Plzeňsku jsou v evidováni jako HIV pozitivní. Záchranáři, kteří přišli do kontaktu s těly zemřelých se tak musejí podrobit lékařskému vyšetření. Ve středu večer o tom informuje server Novinky.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Takovou informaci jsme dostali, ale v tuto chvíli ji nemáme ještě stoprocentně potvrzenou," řekl ve středu večer Libor Pilař z policejního ředitelství Plzeň-jih.

Skutečnost, že všichni tři zemřelí jsou vedeni v registru HIV pozitivních, zjistil lékař, který prováděl pitvu obětí. Podle informací Práva si již někteří hasiči, kteří u tragické nehody zasahovali, nechali odebrat krev na rozbor. Mělo se jednat především o ty, kteří se poranili o jehly na injekčních stříkačkách, jež se povalovaly ve vozidle. Všichni tři mrtví byli totiž narkomani.

V ohrožení se mohou ocitnout i řidiči, kteří byli na místě nehody jako první a s těly manipulovali ještě před příjezdem záchranky. Ty by měla nyní kontaktovat policie.

Nákazu virem HIV lze v krvi detekovat zhruba až po dvou měsících od potenciální nákazy, kdy si organismus začne vytvářet protilátky.

Loading...
Témata: krimi | hiv
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Maskovaný muž přepadl poštu v Děčíně, policie vyslýchá svědky

15.10.2019 16:21 Aktualizováno Maskovaný muž přepadl v pondělí krátce před 17:30 poštu v Děčíně - Boleticích ve Studniční ulici.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama