Mladík zneužíval platební karty. Hrozí mu 12 let za mřížemi

Krajský soud v Ostravě řeší případ tří mladých mužů, kteří podle obžaloby zneužívali ve velkém údaje ke stovkám bankovních karet a z účtů jejich majitelů převedli přes tři miliony korun. Dalších šest milionů se pokusili převést. Petr Heinzke, Radim Sobek a Vladimír Srubek mohou za neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku ve vězení strávit až 12 let.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Krajský soud v Ostravě

Trojici vedl Petr Heinzke. Právě on podle obžaloby na internetu koupil identifikační údaje ke stovkám karet, které začal postupně zneužívat. Časem do své činnosti zasvětil i Sobka a Srubka, který pak ale fungoval nezávisle na dalších dvou obžalovaných.

Heinzke se dnes u soudu přiznal. "K trestné činnosti se přiznávám. Nesouhlasím ale s výší škody. Udělal jsem ty podvody, ale ne v takové míře, jak uvádí obžaloba. V menší," řekl dnes u soudu. Popsal také, jak jej taková činnost napadla. "Na internetu mi vyskočila reklama na stránky, kde se údaje daly koupit," řekl.

Na nelegální server se přihlásil, poslal peníze a postupně nakupoval informace ke kartám. Získával číslo karty, bezpečnostní kód i datum platnosti. Informace pak používal k padělání bankovních příkazů. Měl hned několik metod, jak se k penězům dostat. Například platil za zboží v internetových obchodech. Nakupoval třeba telefony či počítače. Další metodou bylo dobíjení SIM karet.

"Dobíjel jsem je na 1000 až 5000 korun," řekl Heinzke. Ze SIM karty je převáděl do internetové pokerové herny, kde je měnil za kredity, které pak převáděl hráčům. Ti mu za ně platili penězi, které posílali na účet jeho přítelkyně.

Do takových transakcí později zasvětil i své dva kamarády. "V letech 2012 až 2015 prostřednictvím několika internetových portálů za úplatu získali nezbytné identifikační údaje k několika stům platebních karet," uvedl mluvčí soudu Jiří Barč. Dodal, že provedli více než 3000 bankovních operací. Část jim vyšla, část systém zamítl.

Podle obžaloby mělo jít o více než tři miliony korun. To Heinzke odmítl, podle něj šlo maximálně o 1,5 milionu korun. Peníze používal pro svou potřebu. Při výslechu například uvedl, že údaje ke kartám používal i při placení rozváženého jídla.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ženě ruply nervy. Po hádce zavraždila manžela, hrozí jí 18 let za mřížemi

13.11.2018 11:31 Aktualizováno Žena v Olešnici na Blanensku podle policie po předchozí hádce zabila svého manžela. K činu se…

V ČR řádí sňatkový podvodník. Vydává se za vojáka na misi, ženu obral o…

12.11.2018 13:46 Zatím neznámý podvodník se podle policie vydával za vojáka na zahraniční misi v Afghánistánu. Ženě,…

Pohozený kojenec málem umrzl. Policie obvinila matku z pokusu o vraždu

12.11.2018 11:13 Pražská policie obvinila z pokusu o vraždu ženu, která podle nich nechala letos v únoru své…

Povedená rodinka. Syn poslal otci do věznice pervitin, za mříže se vrátí…

12.11.2018 10:30 Odsouzený muž ve věznici Valdice na Jičínsku si nechal od svého syna poslat do vězení pervitin.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama