Povedená rodinka. Syn poslal otci do věznice pervitin, za mříže se vrátí oba

Odsouzený muž ve věznici Valdice na Jičínsku si nechal od svého syna poslat do vězení pervitin. Poštovní zásilku s drogou ale vězeňská služba zajistila dřív, než vězni dorazila. ČTK to sdělil mluvčí jičínské policie Aleš Brendl. V případě prokázání viny hrozí osmadvacetiletému muži až deset let vězení, padesátiletému muži, kterému ještě před sdělením obvinění vypršel trest, dalších pět let. Podle policie byl mladší z mužů za takový čin v posledních třech letech již potrestán.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Starší z mužů měl vymyslet zaslání poštovní zásilky na jméno jiného vězně, určenou ve skutečnosti pro něho. Ta mimo jiné obsahovala i plastový sáček s pervitinem. Toho se měl dopustit v přesně nezjištěné době od konce měsíce června letošního roku ve Věznici Valdice. Drogu podle jeho instrukcí a pokynů měl opatřil a do zásilky ukrýt jeho syn," uvedl Brendl.

Policie oba muže obvinila z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve stádiu pokusu a staršího z nich navíc z účastenství jako organizátor a také z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

"Když byla zásilka adresovaná jinému vězni zajištěna, padesátiletý muž byl ve vězení. Než byl ale obviněn z těchto přečinů, skončil mu trest odnětí svobody. Obvinění si tak převzal už v době, když byl na svobodě. V současné době je vyšetřován na svobodě," řekl Brendl.

Vězeňská služba odhalí ročně okolo deseti poštovních zásilek směřujících do valdické věznice, které obsahují důmyslně ukryté omamné a psychotropní látky, různé druhy léků a anabolika. Podle policie se ve většině případů daří vypátrat a předat soudům nejenom samotné odesílatele poštovních zásilek, většinou dealery nebo rodinné příslušníky, ale také samotné vězně, kteří vše vymýšlejí a organizují.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Vražda v Pardubicích: Opilec při hádce pobodal svého otce, ten zraněním…

15.01.2019 11:56 Policie obvinila z vraždy devětadvacetiletého muže, který podle ní v pátek 11. ledna v opilosti v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama