Povedená rodinka. Syn poslal otci do věznice pervitin, za mříže se vrátí oba

Odsouzený muž ve věznici Valdice na Jičínsku si nechal od svého syna poslat do vězení pervitin. Poštovní zásilku s drogou ale vězeňská služba zajistila dřív, než vězni dorazila. ČTK to sdělil mluvčí jičínské policie Aleš Brendl. V případě prokázání viny hrozí osmadvacetiletému muži až deset let vězení, padesátiletému muži, kterému ještě před sdělením obvinění vypršel trest, dalších pět let. Podle policie byl mladší z mužů za takový čin v posledních třech letech již potrestán.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Starší z mužů měl vymyslet zaslání poštovní zásilky na jméno jiného vězně, určenou ve skutečnosti pro něho. Ta mimo jiné obsahovala i plastový sáček s pervitinem. Toho se měl dopustit v přesně nezjištěné době od konce měsíce června letošního roku ve Věznici Valdice. Drogu podle jeho instrukcí a pokynů měl opatřil a do zásilky ukrýt jeho syn," uvedl Brendl.

Policie oba muže obvinila z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve stádiu pokusu a staršího z nich navíc z účastenství jako organizátor a také z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

"Když byla zásilka adresovaná jinému vězni zajištěna, padesátiletý muž byl ve vězení. Než byl ale obviněn z těchto přečinů, skončil mu trest odnětí svobody. Obvinění si tak převzal už v době, když byl na svobodě. V současné době je vyšetřován na svobodě," řekl Brendl.

Vězeňská služba odhalí ročně okolo deseti poštovních zásilek směřujících do valdické věznice, které obsahují důmyslně ukryté omamné a psychotropní látky, různé druhy léků a anabolika. Podle policie se ve většině případů daří vypátrat a předat soudům nejenom samotné odesílatele poštovních zásilek, většinou dealery nebo rodinné příslušníky, ale také samotné vězně, kteří vše vymýšlejí a organizují.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na podvod. V Česku se šíří další phishingová zpráva, nabízí kupony

27.10.2020 10:21 Komunikačními aplikacemi WhatsApp a Messenger se mezi českými uživateli šíří podvodná phishingová…

Prymula má ochranku. Na ministerstvo zdravotnictví přišel dopis s neznámou…

26.10.2020 13:24 Aktualizováno Na ministerstvo zdravotnictví dnes ráno přišel dopis obsahující neznámou látku. Na twitteru to…

Nejvyšší soud potvrdil uprchlému Rusovi trest za nehodu v Praze

26.10.2020 08:37 Nejvyšší soud odmítl dovolání uprchlého Rusa Olega Gubina, jenž si má odpykat devět let ve vězení…

Recidivista se vloupal do 17 kadeřnictví a salonů krásy, škoda 400 tisíc

23.10.2020 08:52 Policisté obvinili jednapadesátiletého recidivistu z Ostravy ze 17 vloupání, převážně do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama