Povedená rodinka. Syn poslal otci do věznice pervitin, za mříže se vrátí oba

Odsouzený muž ve věznici Valdice na Jičínsku si nechal od svého syna poslat do vězení pervitin. Poštovní zásilku s drogou ale vězeňská služba zajistila dřív, než vězni dorazila. ČTK to sdělil mluvčí jičínské policie Aleš Brendl. V případě prokázání viny hrozí osmadvacetiletému muži až deset let vězení, padesátiletému muži, kterému ještě před sdělením obvinění vypršel trest, dalších pět let. Podle policie byl mladší z mužů za takový čin v posledních třech letech již potrestán.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Starší z mužů měl vymyslet zaslání poštovní zásilky na jméno jiného vězně, určenou ve skutečnosti pro něho. Ta mimo jiné obsahovala i plastový sáček s pervitinem. Toho se měl dopustit v přesně nezjištěné době od konce měsíce června letošního roku ve Věznici Valdice. Drogu podle jeho instrukcí a pokynů měl opatřil a do zásilky ukrýt jeho syn," uvedl Brendl.

Policie oba muže obvinila z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve stádiu pokusu a staršího z nich navíc z účastenství jako organizátor a také z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

"Když byla zásilka adresovaná jinému vězni zajištěna, padesátiletý muž byl ve vězení. Než byl ale obviněn z těchto přečinů, skončil mu trest odnětí svobody. Obvinění si tak převzal už v době, když byl na svobodě. V současné době je vyšetřován na svobodě," řekl Brendl.

Vězeňská služba odhalí ročně okolo deseti poštovních zásilek směřujících do valdické věznice, které obsahují důmyslně ukryté omamné a psychotropní látky, různé druhy léků a anabolika. Podle policie se ve většině případů daří vypátrat a předat soudům nejenom samotné odesílatele poštovních zásilek, většinou dealery nebo rodinné příslušníky, ale také samotné vězně, kteří vše vymýšlejí a organizují.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žhářský útok na zámek a autobazar: Ve vazbě skončilo šest podezřelých

22.03.2019 11:53 Šestice mužů, kteří údajně založili požáry autobazaru v Humpolci na Pelhřimovsku a zámku v Horním…

VIDEO: Cizinci v Brně ujížděli policii, prorazili i zátaras z aut

22.03.2019 11:06 Pětice cizinců ve voze s rakouskou registrační značkou v týdnu v Brně ujížděla policii, po honičce…

Vytunelovaná půlmiliarda mu nestačí. Uprchlý Skořepa obírá Čechy i v cizině

21.03.2019 21:01 Uprchlý Miloš Skořepa, odsouzený v roce 2010 za vytunelování půl miliardy korun z České…

Konec pátrání. Policie našla pohřešovanou dívku (14) z Pelhřimovska

19.03.2019 09:35 Po necelém dni pátrání policie dnes ráno nalezla čtrnáctiletou dívka z Pelhřimovska. Školačka je v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama