Arabové ukradli peníze v pražském obchodě? Policie zveřejnila záběry, žádá o pomoc

Obálky s eury a českými korunami celkem za téměř 40.000 korun ukradli začátkem listopadu dva neznámí muži v jedné z prodejen v nákupním centru na pražském Chodově. Zatímco jeden z mužů odvedl pozornost prodavačky, druhý vzal peníze z trezoru v zadní místnosti obchodu.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

krimi

Policie dnes na webu zveřejnila záběry z bezpečnostních kamer a žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podezřelých. Podle policie je možné, že nekradli poprvé.

Podezřelý muž, který zabavil prodavačku dotazy na vystavené zboží, byl menší podsadité postavy ve zdánlivém věku kolem 45 let. Měl černé vlasy nakrátko s patkou do čela, knír s bradkou, na tváři strniště, lehce snědou pleť a působil východním nebo arabským vzezřením. Podle prodavačky nemluvil česky ani anglicky, ale spíš arabsky.

Druhý podezřelý byl středně vysoký, štíhlý až hubený muž ve věku okolo 30 let. Měl černé nagelované krátké vlasy, oholenou tvář, nápadně plochý vrchol hlavy a nevýraznou prohlubeň mezi čelem a kořenem nosu. Měl lehce snědou pleť a působil východním nebo arabským vzezřením.

"Vzhledem ke způsobu provedení krádeže se domníváme, že toto není jediný případ, který mají muži na svědomí," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Veškeré informace, které by mohly kriminalistům pomoci s určením totožnosti podezřelých mužů, lze volat na linku 158. "Zpozornět by ale měli i obchodníci, kteří mohli být touto dvojící také okradeni a také se ozvat na linku tísňového volání s informacemi k dalším případům," dodal Daněk.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

GIBS obvinila policistu z Děčínska. Přiznal se k prodeji drog a vynášení…

07.12.2018 13:29 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z Děčínska z toho, že prodával…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama