Arabové ukradli peníze v pražském obchodě? Policie zveřejnila záběry, žádá o pomoc

Obálky s eury a českými korunami celkem za téměř 40.000 korun ukradli začátkem listopadu dva neznámí muži v jedné z prodejen v nákupním centru na pražském Chodově. Zatímco jeden z mužů odvedl pozornost prodavačky, druhý vzal peníze z trezoru v zadní místnosti obchodu.

krimi
doporučujeme

Policie dnes na webu zveřejnila záběry z bezpečnostních kamer a žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podezřelých. Podle policie je možné, že nekradli poprvé.

Podezřelý muž, který zabavil prodavačku dotazy na vystavené zboží, byl menší podsadité postavy ve zdánlivém věku kolem 45 let. Měl černé vlasy nakrátko s patkou do čela, knír s bradkou, na tváři strniště, lehce snědou pleť a působil východním nebo arabským vzezřením. Podle prodavačky nemluvil česky ani anglicky, ale spíš arabsky.

Druhý podezřelý byl středně vysoký, štíhlý až hubený muž ve věku okolo 30 let. Měl černé nagelované krátké vlasy, oholenou tvář, nápadně plochý vrchol hlavy a nevýraznou prohlubeň mezi čelem a kořenem nosu. Měl lehce snědou pleť a působil východním nebo arabským vzezřením.

"Vzhledem ke způsobu provedení krádeže se domníváme, že toto není jediný případ, který mají muži na svědomí," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Veškeré informace, které by mohly kriminalistům pomoci s určením totožnosti podezřelých mužů, lze volat na linku 158. "Zpozornět by ale měli i obchodníci, kteří mohli být touto dvojící také okradeni a také se ozvat na linku tísňového volání s informacemi k dalším případům," dodal Daněk.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Policista při zásahu v chatové oblasti zastřelil muže

06.08.2020 13:30 Při zásahu v chatové oblasti u obce Smržov na Jindřichohradecku policista ve středu večer zastřelil…

Muž v Brně přepadl čerpací stanici, obsluze se omlouval

06.08.2020 09:55 Neznámý pachatel přepadl v první polovině července čerpací stanici v Heršpické ulici v Brně,…

Recidivista podle policie napáchal 30 trestných činů. Odcizil, co se dalo

05.08.2020 11:04 Z 30 trestných činů obvinila vyškovská policie dvaatřicetiletého recidivistu, je podezřelý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama