Rakouská policie objasnila vloupání v Praze. Obvinění cizinci se zamotali do lží

Rakouská policie zadržela dvojici rumunsko-moldavských občanů, kteří se v polovině října vloupali do rodinného domu v Praze a odnesli si trezory s více než šesti miliony korun. Informovala o tom dnes agentura APA, podle níž se rakouským policistům následně ve spolupráci s českými kolegy podařilo čin objasnit.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Rakouská policie, ilustrační fotografie

Policisté ze spolkové země Štýrsko už v říjnu kontrolovali dvojici jedoucí ve voze vídeňské taxislužby u odpočívadla na dálnici A2 ve východním Štýrsku. V taškách měli zhruba 3,5 milionů korun a nápadný zlatý prsten. Později se přiznali ke vloupání.

Oba pasažéři, kteří měli rumunské i moldavské občanství a byli ve věku 27 a 24 let, policistům přišli podezřelí. V jedné cestovní tašce našli v hotovosti milion korun - v balíčcích bankovek v hodnotě 5000 korun. Policisté pak hledali dále a v kapsách bund mužů našli další hotovost a prsten.

Podezřelí si při následných výsleších protiřečili a nedokázali věrohodně vysvětlit, jak k vysokým obnosům přišli. Po konzultacích s českými úřady pak vyvstalo podezření, že oba muži byli 16. října zapleteni do loupežného přepadení v rodinném domě v Praze. Podle APA přitom vyhrožovali hospodyni.

Pachatelé si odnesli dva trezory v nichž bylo v balíčcích pětitisícových bankovek dohromady více než šest milionů korun. Kromě toho ukradli zlatý prsten.

Oběť prsten na dodaných fotografiích jednoznačně poznala. Při následných výsleších se podezřelí k přepadení přiznali. Kromě toho jmenovali další dva komplice a údajného osnovatele loupeže. Tyto informace byly předány české policii a oba zadržení byli vydáni do České republiky, napsala APA.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záhadná smrt dítěte v Lounech: Policie obvinila mladíka ze závažných…

19.02.2019 10:10 Kriminalisté vyšetřují úmrtí dítěte v Lounech. Zadrželi mladého muže a obvinili ho z násilných…

Protiromské nápisy v Letech? Policie podala návrh na obžalobu dvou mužů

18.02.2019 15:27 Kriminalisté podali návrh na obžalobu dvou mužů, kteří podle policie umístili tabule s urážlivými…

Klienty bank napadá další podvodná aplikace, nejvíc obětí je v Česku

18.02.2019 12:37 Kybernetičtí zločinci znovu zaútočili na klienty bank v Česku, prostřednictvím infikované aplikace…

Lupič okradl ženu na koloběžce, přišla o 400 tisíc. Policie zveřejnila…

18.02.2019 10:43 Policie od prosince pátrá po muži, který je podezřelý z toho, že v Praze 8 ženě na koloběžce ukradl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama