Rakouská policie objasnila vloupání v Praze. Obvinění cizinci se zamotali do lží

Rakouská policie zadržela dvojici rumunsko-moldavských občanů, kteří se v polovině října vloupali do rodinného domu v Praze a odnesli si trezory s více než šesti miliony korun. Informovala o tom dnes agentura APA, podle níž se rakouským policistům následně ve spolupráci s českými kolegy podařilo čin objasnit.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Rakouská policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Policisté ze spolkové země Štýrsko už v říjnu kontrolovali dvojici jedoucí ve voze vídeňské taxislužby u odpočívadla na dálnici A2 ve východním Štýrsku. V taškách měli zhruba 3,5 milionů korun a nápadný zlatý prsten. Později se přiznali ke vloupání.

Oba pasažéři, kteří měli rumunské i moldavské občanství a byli ve věku 27 a 24 let, policistům přišli podezřelí. V jedné cestovní tašce našli v hotovosti milion korun - v balíčcích bankovek v hodnotě 5000 korun. Policisté pak hledali dále a v kapsách bund mužů našli další hotovost a prsten.

Podezřelí si při následných výsleších protiřečili a nedokázali věrohodně vysvětlit, jak k vysokým obnosům přišli. Po konzultacích s českými úřady pak vyvstalo podezření, že oba muži byli 16. října zapleteni do loupežného přepadení v rodinném domě v Praze. Podle APA přitom vyhrožovali hospodyni.

Pachatelé si odnesli dva trezory v nichž bylo v balíčcích pětitisícových bankovek dohromady více než šest milionů korun. Kromě toho ukradli zlatý prsten.

Oběť prsten na dodaných fotografiích jednoznačně poznala. Při následných výsleších se podezřelí k přepadení přiznali. Kromě toho jmenovali další dva komplice a údajného osnovatele loupeže. Tyto informace byly předány české policii a oba zadržení byli vydáni do České republiky, napsala APA.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muži podezřelí z únosu dívky (5) jsou ve vazbě. Holčičku vytrhli babičce z…

19.04.2019 21:53 Dva muže, které policie podezírá z úterního únosu pětileté dívky, poslal dnes Obvodní soud pro…

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama