Plzeňští kriminalisté obvinili dva muže ze dvou vražd, oba skončili ve vazbě

Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže, jeden je podezřelý, že v sobotu zabil sečnou zbraní 17letého mladíka, druhý v pátek podle kriminalistů zranil nožem dalšího muže a byl obviněn z vraždy ve stadiu pokusu, informovala ČTK krajská policejní mluvčí Martina Korandová. Oba muže odpoledne poslal soud do vazby, zjistila na místě ČTK.

Přidejte svůj názor

Policie ČR

V pátečním případu je obviněn šestadvacetiletý muž z Rakovnicka, který podle policie v pátek večer bodl po předchozí rozepři v Plzni - Slovanech devětatřicetiletého muže do hrudníku. Napadený útok přežil. Útok se odehrál v Rubešově ulici na Slovanech.

"Zraněný se utekl schovat a pachatel následně začal slovně vyhrožovat i jeho kamarádovi, zda chce také tak dopadnout. Druhý muž se uzamkl v autě, přičemž se pachatel snažil dostat dovnitř. Po chvíli toho zanechal a z místa odešel," popsala mluvčí. Podle neoficiálních informací byl útočník jedním z lidí, kteří vyšli z hospody a kopali do dodávky. Její řidič vystoupil a výtržníka okřikl. Když ho útočník bodl, utíkal se schovat do nedaleké firmy, odkud mu přivolali pomoc.

Policisté po útočníkovi pátrali a necelé čtyři hodiny po činu ho zadrželi v Plzni v Bukovci. Při dechové zkoušce mu naměřili 1,75 promile alkoholu. Je obviněn z pokusu o vraždu a z nebezpečného vyhrožování. Zraněný zůstává v nemocnici.

Druhá, tentokrát dokonaná vražda se odehrála v sobotu večer v bytě ve čtvrti Bory. Devatenáctiletý muž tam byl podle Korandové se známými.

"Sečnou zbraní větší intenzitou napadl do oblasti krku sedmnáctiletého mladíka, který zraněním na místě podlehl. Motiv pachatelova jednání je předmětem šetření," řekla mluvčí.

Podle serveru krimi-plzen.cz je obětí mladík, kterého poslal soud do ústavní výchovy, odkud opakovaně utíkal. Několikrát po něm policie vyhlásila i celostátní pátrání, naposledy na začátku září. Pachatelem je podle serveru mladý muž, který loni v lednu v Plzni zachránil jako středoškolák bruslaře, pod nímž se na řece v centru města prolomil led.

Na obou místech policisté zajistili stopy včetně obou zbraní. Důkazy prozkoumají znalci. Policie bude také zjišťovat, zda nebyli pachatelé pod vlivem zakázaných návykových látek, dodala mluvčí.

Podle dostupných informací policisté letos v Plzeňském kraji evidují šest vražd, z toho tři dokonané. Pět posledních skutků se stalo během posledních dvou měsíců. Loni se v kraji stalo 14 vražd a pokusů o vraždu, v roce 2016 jich bylo pět.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vytunelovaná půlmiliarda mu nestačí. Uprchlý Skořepa obírá Čechy i v cizině

21.03.2019 21:01 Uprchlý Miloš Skořepa, odsouzený v roce 2010 za vytunelování půl miliardy korun z České…

Konec pátrání. Policie našla pohřešovanou dívku (14) z Pelhřimovska

19.03.2019 09:35 Po necelém dni pátrání policie dnes ráno nalezla čtrnáctiletou dívka z Pelhřimovska. Školačka je v…

Policie pátrá po 14leté Ivaně z Pelhřimovska. Neviděli jste ji?

18.03.2019 22:11 Policie pátrá v systému Dítě v ohrožení po čtrnáctileté Ivaně Trojanové z Pelhřimovska. Naposledy…

V Praze došlo k brutálnímu znásilnění, policie pátrá po pachateli

15.03.2019 13:09 Policie dnes informovala o případu brutálního znásilnění, které se odehrálo už předminulý víkend…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama