Pražská policie zadržela během silvestrovské noci 12 lidí

Pražští policisté o silvestrovské noci řešili převážně nebezpečné používání pyrotechniky, potyčky, poškozování majetku a nehody. Na policejních služebnách v hlavním městě skončilo 12 lidí, hlavně výtržníků. Na policejním webu to uvedla mluvčí Andrea Zoulová. Několik lidí podle ní mělo také u sebe drogy.

Přidejte svůj názor

Policie ČR, Praha

"Operátoři tísňové linky 158 přijali během silvestrovských oslav dvojnásobek tísňových hovorů," prohlásila mluvčí. Na bezpečný průběh silvestrovských oslav v metropoli dohlíželo několik stovek policistů a strážníků městské policie. Přelom roku byl podle Zoulové pro policisty náročnější než v minulých letech.

"V souvislosti s používáním zábavné pyrotechniky policie zaznamenala celkem 6 případů manipulace s nedovolenou pyrotechnikou 4. třídy a jedno související poranění," sdělila Zoulová. Dvaadvacetiletému muži podle ní v ruce předčasně vybuchla pyrotechnika a zranila mu ruku. Nehoda se stala na Palackého náměstí v Praze 2.

Mezi lidmi, které předvedli policisté na služebnu, skončil mimo jiné čtyřicetiletý muž, který který kolem 03:30 vykopl vstupní dveře místního oddělení policie ve Vysočanech. Na Václavském náměstí pak jedenadvacetiletý cizinec napadal kolemjdoucí a zaútočil i na policejní hlídku. Na oba použila policie donucovací prostředky. Mladík podle Zoulové při následném ošetření kopl do břicha i záchranářku.

Policisté vyjížděli k několika nehodám. Před půlnocí řešili kolizi v Bělehradské ulici, při které řidička srazila a zranila dvě chodkyně. Z místa ujela a později havarovala v Korunní ulici. Policisté ženu podrobili dechové zkoušce, která byla pozitivní. Chodkyně skončily ve vinohradské nemocnici, jedna z vážným zraněním hlavy.

V nemocnici skončila také pětatřicetiletá chodkyně, kterou srazila tramvaj kolem 2:30 hodin v ulici V Olšinách v Praze 10. Krátce před 04:00 pak vyjížděli policisté ke střetu tramvaje s jedenapadesátiletým mužem do Vodičkovy ulice v Praze 1. "Původně vyhlížející dopravní nehoda však nakonec nehodou nebyla. Policisté v úzké součinnosti se strážníky zjistili, že se jednalo ze strany chodce o úmyslné jednání," uvedla mluvčí. Muž byl pod vlivem alkoholu, skončil v péči lékařů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec pátrání. Policie našla pohřešovanou dívku (14) z Pelhřimovska

19.03.2019 09:35 Po necelém dni pátrání policie dnes ráno nalezla čtrnáctiletou dívka z Pelhřimovska. Školačka je v…

Policie pátrá po 14leté Ivaně z Pelhřimovska. Neviděli jste ji?

18.03.2019 22:11 Policie pátrá v systému Dítě v ohrožení po čtrnáctileté Ivaně Trojanové z Pelhřimovska. Naposledy…

V Praze došlo k brutálnímu znásilnění, policie pátrá po pachateli

15.03.2019 13:09 Policie dnes informovala o případu brutálního znásilnění, které se odehrálo už předminulý víkend…

Žena naletěla podvodníkovi, nabízel jí peníze od teroristů

13.03.2019 13:41 Téměř o 300.000 korun připravil podle policie ženu z Brněnska podvodník na internetu. Nabízel jí,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama