Česko vydalo do Černé Hory mafiána zatčeného v Praze

Česká republika dnes vydala Černé Hoře předpokládaného vůdce nebezpečné černohorské kriminální organizace Slobodana Kašćelana, který byl zadržen 12. prosince v Praze. Podle černohorského listu Vijesti o tom informovala policejní správa v Podgorici.

Přidejte svůj názor

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Kašćelan je v Černé Hoře podle tamní policie trestně stíhaný kvůli podezření z více trestných činů, mezi něž patří pokus o vraždu, založení kriminální organizace a lichva. Deník Vijesti se rovněž zmínil o obvinění z ilegálního obchodu s drogami a ze zastrašování.

Mafián byl předán černohorským úřadům na mezinárodním letišti hlavního města Podgorice. Extradice představovala velké riziko, a proto se uskutečnila za mimořádně přísných bezpečnostních opatřeních, poznamenal list.

Kašćelan, kterému je 55 let, zřejmě stál v čele obávaného kavačského klanu. V roce 2016 černohorská policie zatkla několik členů této zločinecké organizace. Kašćelan ale unikl, protože ho údajně předem varoval někdo z policie. Uprchlík poté velice často měnil místo pobytu v řadě zemí a využíval při tom falešné totožnosti.

Černohorské úřady na podezřelého zločince vydaly mezinárodní zatykač. Při pátrání, které nakonec vedlo k vystopování a zadržení Kašćelana v Praze, spolupracovaly s policisty České republiky, Francie, Chorvatska, Německa, Portugalska, Rakouska, Slovinska, Španělska, Švýcarska a Kosova. Kašćelan po zadržení okamžitě souhlasil se svým vydáním do Černé Hory, napsal list Vijesti.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama