Muž ze Vsetínska napadl policisty a pokousal zdravotnici, hrozí mu 10 let

Policie obvinila šestatřicetiletého muže ze Vsetínska z opilství. Pod vlivem návykových látek fyzicky napadl na sklonku loňského roku policisty a kousl zdravotnici. Poté, co muž absolvoval psychiatrické léčení, ho soudce před několika dny poslal do vazby. V případě prokázání viny hrozí agresorovi až desetileté vězení. V tiskové zprávě to dnes uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Muž začal být nezvladatelně agresivní loni v prosinci v domě u Rožnova pod Radhoštěm, kde žil se svou rodinou. Demoloval zařízení domu a fyzicky napadl svého bratra. S útoky nepřestal ani po příjezdu policistů. Vyhrožoval jim zabitím a poštval na ně rotvajlera. "Policisté postupně využili všech možných donucovacích prostředků za účelem tohoto nebývale útočného muže zpacifikovat. Ten byl stále agresivnější, několikrát policisty fyzicky napadl a zranil, stále se velmi aktivně bránil a zuřivě kolem sebe kopal, házel po hlídce všechno, co mu přišlo pod ruky a také se neustále sebepoškozoval," uvedla mluvčí.

Muž podle ní nakonec rozbil okno, kterým proskočil nahý na zahradu, kde ho poté policisté spoutali na rukou i nohou. "I spoutaného ho muselo několik policistů držet, jelikož pokračoval v pokusech o fyzické napadání, při nichž surově kousl ošetřující zdravotnici do ruky. Podle zdravotníků se choval jako zběsilé zvíře," uvedla Javorková.

Už o několik dní dříve před zmíněným incidentem muž v restauraci na Vsetínsku vykopl dveře do skladu, odkud si vzal láhev alkoholu. "S ní přešel do restaurace, kde nejprve pokřikoval a poté bezdůvodně fyzicky napadal hosty restaurace a ničil zařízení a také hodil po majiteli dřevěnou židli. Další den bezdůvodně poničil dvě vozidla zaparkovaná před hotelem v Rožnově pod Radhoštěm. Skákal po kapotě, rozbíjel okna a do vozidel kopal," sdělila mluvčí.

Podle konstatování lékařů je muž nebezpečný pro společnost. Od minulého týdne, kdy ho v psychiatrické léčebně po nezbytném léčení zajistili kriminalisté, je stíhán vazebně. Původně ho vyšetřovatelka obvinila z krádeže, poškození cizí věci, ublížení na zdraví, výtržnictví a násilí proti úřední osobě ve fázi pokusu. "Podle znaleckého posudku z odvětví psychiatrie však byl muž v době spáchání uvedených skutků nepříčetný v důsledku předchozího požití návykové látky. Z tohoto důvodu došlo ke změně právní kvalifikace a nyní je muž stíhaný jen pro zvlášť závažný zločin opilství," doplnila Javorková.

Muž je podle poznatků policistů dlouhodobým uživatelem drog. V minulosti už byl soudně trestaný za výtržnictví.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Prahy čapli namol opilého řidiče. Neuvěříte, kolik měl promile

15.07.2019 16:58 V Mírovicích u Prahy policisté odhalili v sobotu odpoledne řidiče, který při orientační dechové…

Zaměstnanec na Brněnsku chtěl ukrást toxický kyanid, měl ho tři kila

15.07.2019 14:40 Devětačtyřicetiletý zaměstnanec firmy v Kuřimi na Brněnsku se podle policie pokusil z podniku…

Střelba v Rychnově: Rodinné spory vyvrcholily vraždou, tady je šokující…

14.07.2019 19:00 Tragická čtvrteční střelba ve východočeském Rychnově nad Kněžnou nadále rezonuje na sociálních…

Řidič na Klatovsku ujížděl kontrole, policisté museli střílet

14.07.2019 09:49 Policisté na Klatovsku, jimž v sobotu ujížděl řidič od silniční kontroly, museli použít k jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama