V domě na Brněnsku se střílelo. Muž zabil svou matku, pak spáchal sebevraždu

Dvě oběti má dnešní ranní střelba v rodinném domě v Ostopovicích na Brněnsku. Podle vyšetřovací verze policie muž vystřelil po své matce a zbraň pak otočil proti sobě. Případ nicméně zůstává v šetření, řekla ČTK policejní mluvčí Petra Hrůzová. S jinou verzí ale vyšetřovatel nepracuje.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

policie
doporučujeme

Policie se o události dozvěděla kolem 9:00. "Na místě se stal násilný trestný čin. Případ si převzali kriminalisté, zjišťují, k čemu došlo," uvedla mluvčí.

Odpoledne upřesnila, že podle verze vyšetřovatele muž vystřelil po matce a zbraň poté otočil proti sobě. Hrůzová také ČTK řekla, že muž měl zbrojní průkaz. Jestli byla použitá zbraň jeho, či někoho jiného, policie také vyšetřuje.

"Naši operátoři vyslali na místo jednu posádku lékařskou, jednu posádku bez lékaře a inspektora provozu, na místě byli dva lidé, kteří už nejevili známky života. Šlo o muže středního věku a o ženu staršího věku. Už jsme jim bohužel nemohli pomoci," uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Ostopovice leží na jihozápad od Brna u dálnice D1. Žije tam zhruba 1700 obyvatel. "Odehrálo se to v jednom z domů u hlavního tahu, ale podrobnosti neznám. Vím, že se tam střílelo, že tam byl policejní zásah a že jsou tam mrtví," řekl starosta Jan Symon. "Jsme z toho šokovaní, v myšlenkách jsme s pozůstalými. Nic víc v tuto chvíli asi udělat nemůžeme," řekl starosta. Dům podle serveru Blesk.cz obývala vícegenerační rodina.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zásah v Kyjově: Policie zajistila pervitin a třaskaviny. Pět obviněných

26.04.2019 14:47 Aktualizováno Policie obvinila po zásahu v Kyjově na Hodonínsku z výroby drog pět lidí. I kvůli možné kontaminaci…

Policie obvinila pět fotbalových chuligánů, po zápase v Liberci rozdávali…

26.04.2019 08:54 Policie obvinila pět fanoušků jabloneckého fotbalového klubu ve věku 18 až 22 let z výtržnictví.…

Policie identifikovala muže, který hajloval na demonstraci SPD

25.04.2019 22:07 Policisté zjistili totožnost muže údajně hajlujícího na dnešní akci hnutí Svoboda a přímá…

Časovaná bomba. Dům na Břeclavsku skrýval množství munice a trhaviny

25.04.2019 19:57 Velké množství munice, trhavinu i chemické látky ukrýval rodinný dům na Břeclavsku. Policisty na to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama