V domě na Brněnsku se střílelo. Muž zabil svou matku, pak spáchal sebevraždu

Dvě oběti má dnešní ranní střelba v rodinném domě v Ostopovicích na Brněnsku. Podle vyšetřovací verze policie muž vystřelil po své matce a zbraň pak otočil proti sobě. Případ nicméně zůstává v šetření, řekla ČTK policejní mluvčí Petra Hrůzová. S jinou verzí ale vyšetřovatel nepracuje.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

policie
doporučujeme

Policie se o události dozvěděla kolem 9:00. "Na místě se stal násilný trestný čin. Případ si převzali kriminalisté, zjišťují, k čemu došlo," uvedla mluvčí.

Odpoledne upřesnila, že podle verze vyšetřovatele muž vystřelil po matce a zbraň poté otočil proti sobě. Hrůzová také ČTK řekla, že muž měl zbrojní průkaz. Jestli byla použitá zbraň jeho, či někoho jiného, policie také vyšetřuje.

"Naši operátoři vyslali na místo jednu posádku lékařskou, jednu posádku bez lékaře a inspektora provozu, na místě byli dva lidé, kteří už nejevili známky života. Šlo o muže středního věku a o ženu staršího věku. Už jsme jim bohužel nemohli pomoci," uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Ostopovice leží na jihozápad od Brna u dálnice D1. Žije tam zhruba 1700 obyvatel. "Odehrálo se to v jednom z domů u hlavního tahu, ale podrobnosti neznám. Vím, že se tam střílelo, že tam byl policejní zásah a že jsou tam mrtví," řekl starosta Jan Symon. "Jsme z toho šokovaní, v myšlenkách jsme s pozůstalými. Nic víc v tuto chvíli asi udělat nemůžeme," řekl starosta. Dům podle serveru Blesk.cz obývala vícegenerační rodina.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději vykradli klenotnictví v Brně, mříž vytrhli autem. Policie žádá…

21.10.2019 17:36 Aktualizováno Jen několik minut trvalo dnes ráno po 4:00 vykradení klenotnictví v centru Brna. Čtyři maskovaní…

Surové napadení v Praze: Dva šestnáctiletí cizinci pobodali muže

21.10.2019 12:11 Policisté podezřívají dva šestnáctileté mladíky z toho, že minulý pátek v Praze 2 po slovním…

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama