Matka mrtvého dítěte je stále nezvěstná, policie žádá veřejnost o pomoc

Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po matce mrtvého novorozence, jehož našel kolemjdoucí v neděli vpodvečer u Lhotky na Přerovsku. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Jitka Dolejšová. V Olomouckém kraji je to druhý případ za posledních 12 měsíců. Matku mrtvého novorozence nalezeného u Věrovan na Olomoucku policisté dosud nenašli.

Přidejte svůj názor

policie
doporučujeme

"Policie hledá matku, která byla těhotná, porodila a nemá dítě u sebe. Kriminalisté se obracejí touto cestou na veřejnost," uvedla Dolejšová. Pokud si někdo ve svém okolí všiml podezřelého chování ženy, která nemá u sebe po porodu novorozené dítě, může zatelefonovat nebo zaslat SMS zprávu na telefonní číslo 724 142 273 nebo anonymně poslat zprávu na e-mailovou adresu krpm.skpv.ook.podatelna@pcr.cz. Kriminalistům mohou při vyřešení tohoto případu pomoci i další informace.

S výzvou se kriminalisté podle Dolejšové obracejí nejen na širokou veřejnost, ale rovněž na lékaře. "Apelují v souvislosti s uvedeným případem na důslednou kontrolu stavu těhotných matek i žen po porodu, včetně jejich novorozenců, a žádají případnou součinnost s policií," řekla Dolejšová.

Policisté přijali oznámení o nálezu mrtvého novorozence u Lhotky na Přerovsku v neděli kolem 17:30. Kolemjdoucí, který tělo objevil, kontaktoval policisty přes linku 158. Tělo novorozence bylo převezeno do Ústavu soudního lékařství k pitvě. Její výsledky nebyly zatím zveřejněny.

Tělíčko bylo podle informací ČTK nalezeno nedaleko rozcestí mezi Lhotkou a přerovskou místní částí Žeravice. Kolemjdoucí jej objevil pod zastávkou u potoka, jde již o katastr Lhotky. Ve Lhotce, samostatné obci se šesti desítkami obyvatel, byla zpráva překvapením.

Obdobný případ řeší policie od loňska. Tělíčko novorozence našli policisté na poli u Věrovan 11. července. Leželo tam zřejmě delší dobu. Podle šéfa krajské kriminální policie Jana Lisického však nejde o čin násilného charakteru a případ vyšetřují policisté z olomouckého územního odboru. Po matce vyšetřovatelé stále pátrají. Dosud kriminalisté prověřili desítky žen z Česka i zahraničí. S žádostí o pomoc se několikrát obrátili na veřejnost, dosud však bezúspěšně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie identifikovala muže, který hajloval na demonstraci SPD

25.04.2019 22:07 Policisté zjistili totožnost muže údajně hajlujícího na dnešní akci hnutí Svoboda a přímá…

loading...

Časovaná bomba. Dům na Břeclavsku skrýval množství munice a trhaviny

25.04.2019 19:57 Velké množství munice, trhavinu i chemické látky ukrýval rodinný dům na Břeclavsku. Policisty na to…

Policisté zasahují v Kyjově, zadrželi více lidí

25.04.2019 10:41 Policisté zasahují v Kyjově na Hodonínsku. ČTK to řekla mluvčí Národní protidrogové centrály…

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama