Matka mrtvého dítěte je stále nezvěstná, policie žádá veřejnost o pomoc

Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po matce mrtvého novorozence, jehož našel kolemjdoucí v neděli vpodvečer u Lhotky na Přerovsku. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Jitka Dolejšová. V Olomouckém kraji je to druhý případ za posledních 12 měsíců. Matku mrtvého novorozence nalezeného u Věrovan na Olomoucku policisté dosud nenašli.

Přidejte svůj názor

policie
doporučujeme

"Policie hledá matku, která byla těhotná, porodila a nemá dítě u sebe. Kriminalisté se obracejí touto cestou na veřejnost," uvedla Dolejšová. Pokud si někdo ve svém okolí všiml podezřelého chování ženy, která nemá u sebe po porodu novorozené dítě, může zatelefonovat nebo zaslat SMS zprávu na telefonní číslo 724 142 273 nebo anonymně poslat zprávu na e-mailovou adresu krpm.skpv.ook.podatelna@pcr.cz. Kriminalistům mohou při vyřešení tohoto případu pomoci i další informace.

S výzvou se kriminalisté podle Dolejšové obracejí nejen na širokou veřejnost, ale rovněž na lékaře. "Apelují v souvislosti s uvedeným případem na důslednou kontrolu stavu těhotných matek i žen po porodu, včetně jejich novorozenců, a žádají případnou součinnost s policií," řekla Dolejšová.

Policisté přijali oznámení o nálezu mrtvého novorozence u Lhotky na Přerovsku v neděli kolem 17:30. Kolemjdoucí, který tělo objevil, kontaktoval policisty přes linku 158. Tělo novorozence bylo převezeno do Ústavu soudního lékařství k pitvě. Její výsledky nebyly zatím zveřejněny.

Tělíčko bylo podle informací ČTK nalezeno nedaleko rozcestí mezi Lhotkou a přerovskou místní částí Žeravice. Kolemjdoucí jej objevil pod zastávkou u potoka, jde již o katastr Lhotky. Ve Lhotce, samostatné obci se šesti desítkami obyvatel, byla zpráva překvapením.

Obdobný případ řeší policie od loňska. Tělíčko novorozence našli policisté na poli u Věrovan 11. července. Leželo tam zřejmě delší dobu. Podle šéfa krajské kriminální policie Jana Lisického však nejde o čin násilného charakteru a případ vyšetřují policisté z olomouckého územního odboru. Po matce vyšetřovatelé stále pátrají. Dosud kriminalisté prověřili desítky žen z Česka i zahraničí. S žádostí o pomoc se několikrát obrátili na veřejnost, dosud však bezúspěšně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drama v Opavě: Opilé matce vypadlo dítě z kočárku. Nechala ho na zemi a…

16.09.2019 15:00 V Opavě upadla na zem opilá matka a přitom převrhla kočárek s pětiměsíční dcerou. Dítě z kočárku…

Hrozivá smrt Nikol (†23): Mladá maminka se oběsila na sluchátkách

16.09.2019 08:58 Českou republikou otřásla koncem srpna sebevražda mladé maminky, která si vzala život šokujícím…

Muž se vydával za agenta CIA, z lidí vylákal miliony

14.09.2019 16:39 Historkami, že je agent CIA, lékař nebo ředitel obchodního domu, vylákal šestačtyřicetiletý Milan…

Po dálnici D4 se řítila formule, policie pátrá po řidiči +VIDEO

12.09.2019 15:38 Příbramští policisté pátrají po řidiči formule, který jel v neznámé době po dálnici D4. Jízdu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama