Policie zavřela Nákupní centrum Forum Liberec, anonym nahlásil bombu

Policie kvůli hrozbě bombového útoku uzavřela dnes dopoledne na dvě a půl hodiny nákupní centrum Forum v Liberci. Evakuovala stovky lidí. Omezený byl i provoz na přilehlém terminálu městské dopravy. Zcela se zastavil tramvajový provoz po Liberci i linka ve směru na Vratislavice a Jablonec nad Nisou. Zhruba v 11:30 bylo nákupní centrum znovu otevřeno, obnovený je i provoz MHD. Policejní psi nic nenašli, řekl ČTK mluvčí liberecké policie Vojtěch Robovský.

Přidejte svůj názor

policie
doporučujeme

"Nástražný výbušný systém v nákupním centru oznámil krátce po 09:00 anonym na linku tísňového volání," řekl Robovský. Policie centrum vyklidila a oblast uzavřela včetně části směrem k Domu kultury. Na místo povolali psovody se psy speciálně vycvičenými na vyhledávání nástražných výbušných systémů.

"Nenašlo se vůbec nic, byly prohledány i přilehlé prostory. Provoz byl kolem 11:30 obnoven a lidé i prodejci byli vpuštěni dovnitř," dodal policejní mluvčí.

Hrozba bombou dopoledne zhruba na půldruhé hodiny výrazně omezila i provoz na sousedním terminálu městské dopravy a prakticky ochromila městskou dopravu. "Museli jsme zastavit tramvaje, autobusy jsme přesměrovali k obchodnímu domu Balon, kde mohli lidé nastoupit a vystoupit. Cestujícím se moc omlouváme za komplikace, ale situaci jsme nemohli nijak ovlivnit. Dělali jsme, co jsme mohli," řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Martina Poršová.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zásah v Kyjově: Policie zajistila pervitin a třaskaviny. Pět obviněných

26.04.2019 14:47 Aktualizováno Policie obvinila po zásahu v Kyjově na Hodonínsku z výroby drog pět lidí. I kvůli možné kontaminaci…

Policie obvinila pět fotbalových chuligánů, po zápase v Liberci rozdávali…

26.04.2019 08:54 Policie obvinila pět fanoušků jabloneckého fotbalového klubu ve věku 18 až 22 let z výtržnictví.…

Policie identifikovala muže, který hajloval na demonstraci SPD

25.04.2019 22:07 Policisté zjistili totožnost muže údajně hajlujícího na dnešní akci hnutí Svoboda a přímá…

Časovaná bomba. Dům na Břeclavsku skrýval množství munice a trhaviny

25.04.2019 19:57 Velké množství munice, trhavinu i chemické látky ukrýval rodinný dům na Břeclavsku. Policisty na to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama