Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho až plot

Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na Zlínsku policii. Ve Zlíně nereagoval na jejich výzvu k zastavení vozidla. Hlídky jej stíhaly až do 15 kilometrů vzdálené obce, kde řidič havaroval. Test u něj prokázal požití amfetaminu, muž má navíc vyslovený zákaz řízení. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu hrozí až dvouleté vězení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

policie
doporučujeme

Řidič podle ní při pronásledování nedbal na dopravní značení ani zvukové a světelné signály od policistů. Ujížděl jim navíc nejen po silnici, ale také po cyklostezce a po chodníku.

"Divoká jízda mladého muže ve vozidle Daewoo Matis skončila poté, co najel na úzký chodník mezi dvěma rodinnými domy. Tam narazil do oplocení a zůstal stát zaklíněný mezi stěnou rodinného domu a oplocením," uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Řidič i jeho spolujezdec se přesto, že je pronásledovalo několik policejních vozidel, pokusili od nehody utéct. Policisté je však záhy dopadli. "Test na přítomnost alkoholu byl u řidiče negativní, ovšem test na přítomnost návykových látek ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Lékařské vyšetření řidič odmítl. Policisté navíc zjistili, že mladý muž má platný zákaz řízení do června letošního roku," uvedla Kozumplíková.

Policie podle ní našla u stejně starého spolujezdce sušenou travní hmotu, zřejmě marihuanu, a také dvě injekční stříkačky s bílou krystalickou látkou. "Obě suroviny policisté zaslali ke kriminalistickému zkoumání. Podle výsledku určí, zda se jedná o přestupek nebo trestný čin," doplnila mluvčí. Způsobená škoda na vozidle činí asi 10.000 korun, na domě a oplocení zhruba 25.000 korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drama v plzeňské ubytovně: Tři muži se pobodali, dva skončili v nemocnici

19.05.2019 09:26 V plzeňské ubytovně se v sobotu večer pobodali při rvačce tři muži ve věku 45, 41 a 38 let. Dva…

Čtyři obvinění v kauze lihové mafie byli zproštěni obžaloby

16.05.2019 09:52 Okresní soud ve Zlíně dnes zprostil čtyři lidi obžaloby z praní špinavých peněz. Přes půl miliardy…

Muž se v Brně pokusil znásilnit mladou ženu, policie zveřejnila VIDEO

15.05.2019 15:12 Neznámý muž se v Brně-Líšni pokusil znásilnit šestadvacetiletou ženu, policie po něm pátrá. Muž se…

Loupež roku? Krádež bagru vypátral řidič autobusu

15.05.2019 09:12 Bez svolení si podle policie muž v obci Háje na Příbramsku půjčil bagr v hodnotě přes 800.000 korun…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama