Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho až plot

Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na Zlínsku policii. Ve Zlíně nereagoval na jejich výzvu k zastavení vozidla. Hlídky jej stíhaly až do 15 kilometrů vzdálené obce, kde řidič havaroval. Test u něj prokázal požití amfetaminu, muž má navíc vyslovený zákaz řízení. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu hrozí až dvouleté vězení.

policie
doporučujeme

Řidič podle ní při pronásledování nedbal na dopravní značení ani zvukové a světelné signály od policistů. Ujížděl jim navíc nejen po silnici, ale také po cyklostezce a po chodníku.

"Divoká jízda mladého muže ve vozidle Daewoo Matis skončila poté, co najel na úzký chodník mezi dvěma rodinnými domy. Tam narazil do oplocení a zůstal stát zaklíněný mezi stěnou rodinného domu a oplocením," uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Řidič i jeho spolujezdec se přesto, že je pronásledovalo několik policejních vozidel, pokusili od nehody utéct. Policisté je však záhy dopadli. "Test na přítomnost alkoholu byl u řidiče negativní, ovšem test na přítomnost návykových látek ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Lékařské vyšetření řidič odmítl. Policisté navíc zjistili, že mladý muž má platný zákaz řízení do června letošního roku," uvedla Kozumplíková.

Policie podle ní našla u stejně starého spolujezdce sušenou travní hmotu, zřejmě marihuanu, a také dvě injekční stříkačky s bílou krystalickou látkou. "Obě suroviny policisté zaslali ke kriminalistickému zkoumání. Podle výsledku určí, zda se jedná o přestupek nebo trestný čin," doplnila mluvčí. Způsobená škoda na vozidle činí asi 10.000 korun, na domě a oplocení zhruba 25.000 korun.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie navrhla obžalovat ženu kvůli podvodné sbírce pro sirotky

15.06.2021 12:44 Policisté chtějí poslat k soudu případ ženy, která založila sbírku na pomoc třem smyšleným sirotkům…

V Mladé Boleslavi slouží 10 asistentů prevence kriminality, hledají se…

12.06.2021 18:28 V Mladé Boleslavi nyní slouží deset asistentů prevence kriminality. Do ulic poprvé přišli na…

Muž přelepil sochu svatého Václava, památku zřejmě nepoškodil

03.06.2021 18:32 Zatím neznámý muž vylezl dnes odpoledne po žebříku na sochu svatého Václava na pražském Václavském…

Soud v Brně zpřísnil Březinovi trest na 14 let a devět měsíců, ovlivňoval…

03.06.2021 10:14 Krajský soud v Brně dnes zpřísnil trest vězení zlínskému lihovému bossovi Radku Březinovi z 13 let…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama