Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích, žádá o pomoc veřejnost

Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem ubytovala v Lázních Libverda, večer ale nepřišla na sjednanou schůzku. Po ženě pátrali policejní hlídky i psovodi se psy, v noci propátrával terén i vrtulník s termovizí. Veškeré pátrání bylo zatím neúspěšné. O pomoc proto žádá policie i veřejnost. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

policie
doporučujeme

"Už v neděli kolem 20:00 přišel její přítel nahlásit, že ženu postrádá. Že se měli sejít večer, po jeho výletě na kole, ale nepřišla," řekla Suchánková. Policie po ženě vyhlásila pátrání, spolupracuje i s německými kolegy a prověřuje, zda se žena nevrátila domů do Německa. "Ani to její přítel nevyloučil, žena ale podle něj u sebe nemá žádné peníze," dodala policejní mluvčí.

Ženu podle ní viděli lidé v podvečer v Raspenavě, před půlnocí v Novém Městě pod Smrkem. "Pátrají po ní i němečtí kolegové v Drážďanech, kde bydlí," doplnila Suchánková.

Pátrání nyní podle policejní mluvčí pokračuje v několika sektorech Jizerských hor. Policie prověřuje veškerá možná místa, kam by se žena mohla večer uchýlit, jako například posedy, krmelce, různé bivaky pro turisty, odpočívadla nebo přístřešky.

"Policistům pomáhají na čtyřkolkách i členové horské služby, v terénu je i policejní čtyřkolka. Současně probíhá pátrání i na straně německé, kde policisté prověřují možná místa, ke kterým má žena vztah, i její bydliště v Drážďanech," dodala.

Žena měla podle policie na sobě béžový svetr a rifle, s sebou má plážovou tašku s knihami. Měří 165 centimetrů, má hnědé až prošedivělé vlasy. Působí poněkud zanedbaně. Jakékoliv informace o hledané ženě může veřejnost sdělit na tísňovou linku 158, dodala policejní mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rvačka v hospodě skončila smrtí, policie navrhla obžalovat střelce ze…

18.09.2019 09:57 Kriminalisté navrhli státnímu zastupitelství obžalovat ze zabití padesátiletého muže, který loni v…

Drama v Opavě: Opilé matce vypadlo dítě z kočárku. Nechala ho na zemi a…

16.09.2019 15:00 V Opavě upadla na zem opilá matka a přitom převrhla kočárek s pětiměsíční dcerou. Dítě z kočárku…

Hrozivá smrt Nikol (†23): Mladá maminka se oběsila na sluchátkách

16.09.2019 08:58 Českou republikou otřásla koncem srpna sebevražda mladé maminky, která si vzala život šokujícím…

Muž se vydával za agenta CIA, z lidí vylákal miliony

14.09.2019 16:39 Historkami, že je agent CIA, lékař nebo ředitel obchodního domu, vylákal šestačtyřicetiletý Milan…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama