Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích, žádá o pomoc veřejnost

Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem ubytovala v Lázních Libverda, večer ale nepřišla na sjednanou schůzku. Po ženě pátrali policejní hlídky i psovodi se psy, v noci propátrával terén i vrtulník s termovizí. Veškeré pátrání bylo zatím neúspěšné. O pomoc proto žádá policie i veřejnost. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

policie
doporučujeme

"Už v neděli kolem 20:00 přišel její přítel nahlásit, že ženu postrádá. Že se měli sejít večer, po jeho výletě na kole, ale nepřišla," řekla Suchánková. Policie po ženě vyhlásila pátrání, spolupracuje i s německými kolegy a prověřuje, zda se žena nevrátila domů do Německa. "Ani to její přítel nevyloučil, žena ale podle něj u sebe nemá žádné peníze," dodala policejní mluvčí.

Ženu podle ní viděli lidé v podvečer v Raspenavě, před půlnocí v Novém Městě pod Smrkem. "Pátrají po ní i němečtí kolegové v Drážďanech, kde bydlí," doplnila Suchánková.

Pátrání nyní podle policejní mluvčí pokračuje v několika sektorech Jizerských hor. Policie prověřuje veškerá možná místa, kam by se žena mohla večer uchýlit, jako například posedy, krmelce, různé bivaky pro turisty, odpočívadla nebo přístřešky.

"Policistům pomáhají na čtyřkolkách i členové horské služby, v terénu je i policejní čtyřkolka. Současně probíhá pátrání i na straně německé, kde policisté prověřují možná místa, ke kterým má žena vztah, i její bydliště v Drážďanech," dodala.

Žena měla podle policie na sobě béžový svetr a rifle, s sebou má plážovou tašku s knihami. Měří 165 centimetrů, má hnědé až prošedivělé vlasy. Působí poněkud zanedbaně. Jakékoliv informace o hledané ženě může veřejnost sdělit na tísňovou linku 158, dodala policejní mluvčí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mladé Boleslavi slouží 10 asistentů prevence kriminality, hledají se…

12.06.2021 18:28 V Mladé Boleslavi nyní slouží deset asistentů prevence kriminality. Do ulic poprvé přišli na…

Muž přelepil sochu svatého Václava, památku zřejmě nepoškodil

03.06.2021 18:32 Zatím neznámý muž vylezl dnes odpoledne po žebříku na sochu svatého Václava na pražském Václavském…

Soud v Brně zpřísnil Březinovi trest na 14 let a devět měsíců, ovlivňoval…

03.06.2021 10:14 Krajský soud v Brně dnes zpřísnil trest vězení zlínskému lihovému bossovi Radku Březinovi z 13 let…

V Praze zasahovali odpoledne těžkooděnci, zadrželi tři cizince

01.06.2021 17:59 Policie v pražské ulici Nekázanka dnes odpoledne prověřovala informaci o vloupání do bytu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama