Zásah v Kyjově: Policie zajistila pervitin a třaskaviny. Pět obviněných

Policie obvinila po zásahu v Kyjově na Hodonínsku z výroby drog pět lidí. I kvůli možné kontaminaci prostředí nebezpečnými látkami z varny pervitinu dnes zasedala bezpečnostní rada města. Likvidace zbytku látek, které zůstaly v objektu po varně pervitinu, vyjde na miliony korun. ČTK to řekli mluvčí Krajského státního zastupitelství Hynek Olma a mluvčí kyjovské radnice Filip Zdražil. V Kyjově zasahovali ve středu a ve čtvrtek policisté, přijet musel i pyrotechnik.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Drogy: krystalická látka
doporučujeme

"V současné době bylo sděleno obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy pěti lidem," uvedl Olma. Doplnil, že odpoledne by k případu měla učinit policie prohlášení.

Dopoledne se sešla bezpečnostní rada města v širší sestavě s policií, hasiči, krizovým řízením Jihomoravského kraje. Řešila krizový scénář, jakým způsobem postupovat dál. 

"V rámci rady jsme byli informováni, co se v uplynulých zhruba třiceti hodinách dělo, jaká jsou potenciální rizika. Řešily se kroky do budoucna v souvislosti s tím, že by teoreticky mohlo dojít k dekontaminaci prostředí. Zda ke kontaminaci vůbec došlo, potvrzené nemáme," uvedl mluvčí Zdražil.

Všechny nebezpečné látky už jsou z objektu v Komenského ulici podle mluvčího pryč. Na místě ale zůstaly další, které sice nejsou životu nebezpečné, ani zdraví ohrožující, zlikvidovat je ale bude třeba. "Máme předběžné informace, že kompletní likvidace těchto látek vyjde na miliony korun. S krajem budeme vyjednávat o financování likvidace tohoto zbytku," uvedl mluvčí.

Mluvčí Národní protidrogové centrály Barbora Kudláčková už ráno řekla, že úkony trestního řízení na místě skončily. "Operace souvisela s nelegální výrobou metamfetaminu. Některé látky na místě byly třaskavé, potenciálně výbušné, vyžádali jsme si proto i příjezd pyrotechnické služby," uvedla Kudláčková. Další látky na místě ale byly tak nebezpečné, že na místo policie přivolala i hasičský záchranný sbor a firmu specializovanou pro nakládání s nebezpečnými odpady. Druh těchto látek neupřesnila.

"Všechny nebezpečné látky byly odvezeny, bude se teď ale zjišťovat, zda to prostředí není kontaminované," uvedla mluvčí. Doplnila, že v této souvislosti na místě byla i Česká inspekce životního prostředí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drama v plzeňské ubytovně: Tři muži se pobodali, dva skončili v nemocnici

19.05.2019 09:26 V plzeňské ubytovně se v sobotu večer pobodali při rvačce tři muži ve věku 45, 41 a 38 let. Dva…

Čtyři obvinění v kauze lihové mafie byli zproštěni obžaloby

16.05.2019 09:52 Okresní soud ve Zlíně dnes zprostil čtyři lidi obžaloby z praní špinavých peněz. Přes půl miliardy…

Muž se v Brně pokusil znásilnit mladou ženu, policie zveřejnila VIDEO

15.05.2019 15:12 Neznámý muž se v Brně-Líšni pokusil znásilnit šestadvacetiletou ženu, policie po něm pátrá. Muž se…

Loupež roku? Krádež bagru vypátral řidič autobusu

15.05.2019 09:12 Bez svolení si podle policie muž v obci Háje na Příbramsku půjčil bagr v hodnotě přes 800.000 korun…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama