Ze surové vraždy muže na faře v Chudobíně byl obviněn dvaadvacetiletý muž

Z vraždy šestadvacetiletého muže, jehož tělo bylo objeveno minulý týden na faře v Chudobíně na Olomoucku, byl obviněn dvaadvacetiletý muž. Dosud nebyl trestán, hrozí mu až 18 let vězení, řekl dnes novinářům krajský policejní náměstek Radovan Vojta. Motiv činu kriminalisté zjišťují, podali podnět k vzetí podezřelého do vazby. Vražda v Chudobíně je první letošní vraždou v Olomouckém kraji.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Tělo bylo nalezeno v pondělí minulý týden. "Během velmi krátké doby jsme zajistili dostatek stop, abychom mohli ustanovit konkrétního podezřelého. Státní zástupce nám dal souhlas k jeho zadržení, což jsme provedli v pondělí v brzkých ranních hodinách. Šlo o dvaadvacetiletého muže, který byl obviněn z vraždy," uvedl Vojta.

Policistům ztěžovalo zpočátku práci, že podezřelý muž nebyl dosud trestán. "K příčině úmrtí se nebudeme vyjadřovat. Oběť napadl surovým způsobem, motiv zjišťujeme. Pachatel byl netrestaný a po trestném činu zakrýval stopy," doplnil náměstek. Naznačil, že oba se znali. Jednou z vyšetřovacích verzí je podle Vojty i otázka případné drogové trestné činnosti.

Oběť byla nalezena minulý týden v pondělí v budově farního úřadu, církev však objekt delší dobu neužívala. Policisté dnes uvedli, že tento trestný čin nemá žádnou spojitost s církví. Zavražděný muž na faře v minulosti bydlel, dodal Vojta.

V Olomouckém kraji jde o první případ vraždy v letošním roce. Loni se jich stalo 11, o tři více než předloni. Všechny byly objasněny.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama