Policie řeší jeden z největších případů za poslední roky. Muž stokrát porušil zákon

Policie stíhá jednatřicetiletého muže z Brněnska pro téměř 100 porušení zákona, z toho bylo asi pět desítek zlodějských výprav například do restaurací. Rozsahem jde o jeden z největších případů za posledních několik let, řekl dnes na tiskové konferenci vedoucí policejního územního odboru Brno-venkov Jaromír Novotný. Celková škoda je asi 1,2 mil. Kč, podezřelý muž je ve vazbě. V případě, že ho soud shledá vinným, mu hrozí dva až osm let vězení.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Muž podle policie začal loni v létě, policie jej zadržela letos v polovině března. Kromě Jihomoravského kraje jezdil krást například na Vysočinu, případně i do Čech. "Nejčastěji mířil do restauračních zařízení, hospod, drobných občerstvení na sportovištích, ale třeba i do stavebních buněk. Bral alkohol, cigarety, vzal ale třeba i plné či prázdné sudy od piva," řekl kriminalista.

Muž byl v minulosti osmkrát trestaný, z toho jednou v Rakousku. Zásahová jednotka jej zadržela v Brně na parkovišti u obchodního centra. "V Dambořicích se vloupal do pěti stavebních buněk, v sousedních Velkých Hostěrádkách pak do tamní restaurace," uvedl Novotný.

Celková škoda je vyčíslena na 1,2 milionu korun, z toho 600.000 Kč na odcizených věcech, zbývajících 600.000 na poškození majetku při krádežích.

Ve stovce porušení zákona jsou kromě krádeží například přechovávání cizí věci, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí a další. Je ale možné, že počet se ještě zvýší.

Loading...
Témata: krimi | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama