V Česku opět řádí zombie droga. Mladík na ni zemřel

Tzv. zombie drogy neboli syntetické kanabinoidy, které vedly k otravě 23 lidí na Ostravsku minulý rok, mají na svědomí novou oběť. Jedná o 25letého mladíka z Opavy.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

krimi
doporučujeme

18letý muž a 34letá žena, pravděpodobně dealeři, měli dle moravskoslezských policistů na začátku května dát drogu dvěma mladíkům, z nichž jeden nebyl ani plnoletý. Ten drogu nezkusil, 25letý muž si jí ale vzal.

"Postižený byl stižen zdravotními obtížemi, bylo nutné zajistit lékaře," uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná. „Poškozený byl pravděpodobně intoxikován jednou z dávek syntetického kanabinoidu," doplnila Pokorná.

Moravskoslezská policie zahájila proti muži a ženě, kteří mladíkovi dali drogu, trestní řízení. Muži hrozí 10 let, ženě pět let. „Pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy byli obviněni," sdělila policejní mluvčí.

Stíhaný muž byl už letos za totožný čin odsouzen. „ Soud mu uložil podmíněný trest odnětí svobody, přičemž zkušební dobu stanovil do roku 2021. Obviněnému tak hrozí další trest odnětí svobody, tentokrát až na deset let,“ uvedla Pokorná.

Loni v září proběhla na Ostravsku vlna otrav spojených v důsledku požití syntetických kanabinoidů. Přiotrávilo se 23 lidí. Zvláště nebezpečná se ukázala být kombinace látky s alkoholem. Dva lidé zemřeli.

Rozsáhlé vyšetřování vedlo k odhalení dvaceti pachatelů, ve věku 14 až 45 let. Zajištěno bylo přes tisíc balení syntetického konopí.

 Jan Horák z ostravského terapeutického centra Renarkon, které poskytuje poradenství uživatelům návykových látek v rozhovoru pro server Aktuálně.cz uvedl, že syntetické kanabinoidy jsou nebezpečné především proto, že nikdo neví, jaké přesně mají složení.

Uživatel, který ji použije jako náhražku marihuany, si tak může dát svou obvyklou dávku, avšak účinek je třeba třicetkrát silnější, než je zvyklý. I standardní dávkou se tedy člověk může předávkovat.

Podle kriminalisty Radima Wita stopy z ostravského případu vedly do Polska. „ Někdo se těch drog, které byly v Polsku zakázány, v Ostravě zbavil," prohlásil během vyšetřování případu.

Případ z Opavska je první v tomto roce. Policie znovu varuje, aby lidé tuto drogu neužívali.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drama v plzeňské ubytovně: Tři muži se pobodali, dva skončili v nemocnici

19.05.2019 09:26 V plzeňské ubytovně se v sobotu večer pobodali při rvačce tři muži ve věku 45, 41 a 38 let. Dva…

Čtyři obvinění v kauze lihové mafie byli zproštěni obžaloby

16.05.2019 09:52 Okresní soud ve Zlíně dnes zprostil čtyři lidi obžaloby z praní špinavých peněz. Přes půl miliardy…

Muž se v Brně pokusil znásilnit mladou ženu, policie zveřejnila VIDEO

15.05.2019 15:12 Neznámý muž se v Brně-Líšni pokusil znásilnit šestadvacetiletou ženu, policie po něm pátrá. Muž se…

Loupež roku? Krádež bagru vypátral řidič autobusu

15.05.2019 09:12 Bez svolení si podle policie muž v obci Háje na Příbramsku půjčil bagr v hodnotě přes 800.000 korun…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama