Za útok na poslance Feriho hrozí pachatelům tři roky žaláře

Dvěma mužům, kteří napadli v dubnu při koštu vín v Boršicích na Uherskohradišťsku dvaadvacetiletého opozičního poslance Dominika Feriho (TOP 09), hrozí až tříleté vězení. Policie útočníky, kterými byli otec se synem, podezřívá z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělila mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Feri, Dominik (TOP 09)
doporučujeme

Mladší z obou mužů napadl Feriho v neděli 21. dubna odpoledne. "V místě se okamžitě vytvořil shluk lidí, který chtěl zabránit dalšímu napadání. Situaci zaregistroval otec napadajícího s tím, že se chtěl přes dav lidí dostat k synovi. Přitom ale napadl dva muže. Oba napadení včetně dvaadvacetiletého muže utrpěli zranění, se kterým byli převezeni do nemocnice k ošetření," uvedla Šabatová. Feri utrpěl mimo jiné řeznou ránu na zádech, zřejmě o parapet.

Případem se zabývali uherskohradišťští policisté z oddělení obecné kriminality. "Následovalo prověřování informací a desítky výslechů svědků. V uplynulých dnech jsme oběma podezřelým ve věku šestadvaceti a osmačtyřiceti let sdělili podezření z přečinu ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví," doplnila mluvčí.

Server iROZHLAS.cz v úterý uvedl, že z podnětu dozorujícího státního zástupce Tomáše Pindura policie prošetří útok ve zkráceném přípravném řízení. Má na to dva týdny. "Až to policie posoudí, předá spis zpátky státnímu zástupci se svým návrhem. Ten pak vyhodnotí další postup," uvedl pro server žalobce.

Zkrácené přípravné řízení je obdobou trestního stíhání, lhůta pro vyřízení začíná právě sdělením podezření. Používá se u méně závažných trestných činů a jeho výsledkem je trestní příkaz. Soud tak může, pokud by se podezření potvrdilo, uložit například peněžitý trest, podmíněný trest nebo domácí vězení.

Server upozornil, že podle Feriho kamaráda Víta Nerudy po útoku zazněla od jednoho z útočníků rasisticky motivovaná nadávka "negři nejsou lidi". Rasový podtext útoku na Feriho, který má z otcovy strany předky v Etiopii, ale státní zástupce nevidí, napsal server. Už dříve Pindur chování obou útočníků připisoval spíše alkoholu.

Loading...
Vstupte do diskuze (44)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama