Krvavá bitka v Kojetíně. Dva zranění, policie napočítala tři trestné činy

Pro podezření ze tří trestných činů vyšetřují policisté páteční hromadnou bitku na náměstí v Kojetíně na Přerovsku. Utkaly se tam dvě skupiny místních, zraněni byli zraněni dva lidé, řekla dnes ČTK přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Při rvačce se střílelo, útočníci na jednoho z mužů dvakrát vystřelili z plynové pistole. Pomocí teleskopických tyčí, obušků a sekery také rozbili auto stojící na náměstí, uvedla policie. Dnes dopoledne se kvůli rvačce sejdou zástupci města s policií a zástupci kraje.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Násilí
doporučujeme

Místní se servali v pátek vpodvečer na Masarykově náměstí. "Podle dosud zjištěných informací skupina pěti mužů nejprve za pomoci kovových tyčí, sekery a teleskopického obušku poškodila vozidlo Škoda Octavia tím, že mu rozbili okna, urazili zpětná zrcátka, promáčkli dveře a rozbili přední a zadní světla," uvedla policejní mluvčí.

Útočníci poté napadli třicetiletého muže, kterého nejméně dvakrát udeřili kovovou tyčí do hlavy a zblízka na něj dvakrát vystřelili z plynové pistole. "Zranění utrpěl i další, o dva roky mladší, muž. Agresivní skupina slovně urážela a vyhrožovala obyvatelům jednoho z domů," doplnila mluvčí. Podle informací ČTK záchranná služba z místa odvezla jednoho zraněného, skončil na traumatologii přerovské nemocnice.

Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Na vozidle podle Zajícové vznikla škoda předběžně za 30.000 korun. "Podezřelými osobami je skupina čtyř osob ve věku od 16 do 37 let. Plynová pistole byla zajištěna. Případem se intenzivně zabýváme a ve věci provádíme další prověřování," dodala mluvčí.

Starosta Kojetína Leoš Ptáček dnes ČTK řekl, že se do incidentu zapojily dvě skupiny romských obyvatel. Na náměstí se podle něj v tu chvíli pohybovalo až několik desítek lidí, aktivně se do něj zapojili ale pouze jedinci. Incident zaznamenal městský kamerový systém, natočili jej i někteří svědci události. "Atmosféra ve městě je taková, že přímí svědkové jsou otřeseni. Byl to příšerný incident. Měl jsem telefonáty lidí, kteří brečeli, že tady nechtějí žít, bylo to extrémně emotivní," uvedl starosta.

Podotkl, že na sociální síti vydal kvůli rvačce v centru města prohlášení, které formuloval záměrně na hraně. ČTK ho má k dispozici, starosta se v něm velmi kriticky vyjadřuje vůči romským menšinám a kritizuje i systém, který se na jeho vkus nechová dostatečně razantně. Udělal to prý záměrně s tím, aby na situaci upozornil a radikálně dal najevo, že to není městu lhostejné.

Vyostřenou situaci v Kojetíně, kde žije zhruba 65.000 lidí, dnes na radnici dopoledne řešili zástupci města s policií a odborníky na romskou problematiku z kraje. Podle Ptáčka bylo jednání konstruktivní, policie podle něj situaci nepodceňuje. "Mě osobně uklidnili, domnívám se, že lidé, kteří nám tady znepříjemňují život, budou za své činy pykat," dodal starosta.

Kojetín naposledy zažil obdobné napětí před čtyřmi lety, kdy byl na místním koupališti napaden plavčík. Stalo se tak poté, co upozornil děti, že nemají skákat do bazénu z boku, což se nelíbilo jejich rodinným příslušníkům. Policie poté obvinila z několika trestných činů šestadvacetiletého muže, který plavčíka napadl pěstmi a zkopal ho. Plavčík se ze zranění léčil tři týdny. Napadení ze strany dalších dvou žen řešila tehdy policie jako přestupek.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Anonym vyhrožuje střelbou na škole v Praze, policie je na nohou

24.06.2019 09:59 Policie vyšetřuje anonymní oznámení na nebezpečí střeleckého útoku na některé ze základních škol v…

Brutální vražda. Dívka zabila nejlepší kamarádku kvůli falešnému milionáři

23.06.2019 11:22 Na Aljašce se odehrál šokující případ vraždy. Dívku zabila její nejbližší kamarádka spolu s dalšími…

Německo vědělo, že migrant, který znásilnil 16letou Češku, je agresivní

22.06.2019 11:54 Africký migrant, který znásilnil 16letou dívku u obce Lukavec na Litoměřicku, byl v Německu veden…

Krádež v Brně za bílého dne: Muž vybral z banky pět milionů, záhy o ně…

21.06.2019 20:24 Pět milionů korun ukradl podle jihomoravské policie neznámý zloděj ve čtvrtek z automobilu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama