Naklepali mě jako řízek, popsal děsivý zážitek český turista

Zpoždění dopravního prostředku může každému přivést značné nervové vypětí. Do takovéto situace se dostal i český pasažér při čekání na letadlo v německém Frankfurtu n. M. Situace se však vyhrotila a došlo na násilí ze strany policie.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Letiště Frankfurt nad Mohanem
doporučujeme

Při návratu z dovolené zažil Jan z Litoměřic děsivou zkušenost. Ve Frankfurtu nad Mohanem přestupoval na letadlo do Prahy. Jeho let se však opozdil a cestující nevěděli, jak celá situace dopadne. Informace se pokoušel Jan obstarat u přepážky letecké společnosti. Podle jeho slov však došlo k předbíhání, což se mu nelíbilo.

Pravděpodobně vzhledem k emočnímu vypětí ve spojení s dopravními komplikacemi došlo k fyzickému kontaktu českého turisty a cizince, který ho předběhl. Situace následně vyvolala konflikt, podle slov dotyčného Jana pro česká média se začala pracovnice přepážky chovat hystericky a přivolala policii.

Policisté situaci začali řešit, jenže cestovatel z Česka dostal nutkání kvůli své fyziologické potřebě. „Vzhledem k mé nutné potřebě jsem jim oznámil, že už opravdu musím. Obešel jsem je a v klidu odcházel směrem k WC. Následující okamžik mne zezadu strhli na zem a celá čtveřice policistů mne zalehla,“ popsal příčinu vyostření celé situace, po níž následovalo spoutání Čecha a jeho odvedení do cely předběžného zadržení.

Jan už byl řádně dopálený, odmítl test na alkohol, čemuž ho donutila policie násilím a v důsledku mu potrhali šaty, Čech se následně marně dožadoval svého právního zástupce stejně jako kontaktu na český konzulát. Pod tlakem také začal policistům nadávat.

„Připadal jsem si naklepanej jako řízek. Vybavily se mi záběry a fotografie z televize ty haldy nahých mrtvol, které zbyly po bachařích v německých lágrech, když končila válka. Byl jsem také nahý, zmlácený, říkal jsem si, sice zatím žiju, ale nejspíš budu za chvíli taky mrtvola,“ popsal děsivou situaci Jan.

Konflikt potvrdilo i Ministerstvo zahraničí, které pro Deník uvedlo, že státní zastupitelství nebude dotyčného žalovat. O žalobě však uvažuje český cestovatel, který musel po zákroku k lékaři a má fixaci nohy a krku.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podvody s řepkovým olejem: Za krácení daně jdou dva muži na sedm let do…

18.06.2019 17:05 Pardubický soud poslal na sedm let do vězení Bedřicha Matouška a Zdeňka Jaroše, kteří byli…

Střelba na Jičínsku: Zásahové komando těžce zranilo útočníka

18.06.2019 11:52 Aktualizováno Zásahová jednotka v pondělí odpoledne postřelila v obci Nemyčeves na Jičínsku čtyřiatřicetiletého…

Cizinci napadli u Prahy svého kolegu tyčemi, hrozí jim 10 let vězení

17.06.2019 12:47 Dva cizinci napadli před ubytovnou v Čelákovicích u Prahy svého kolegu tyčemi, způsobili mu vážná…

Policie dopadla zvrhlého recidivistu, obnažoval se před školkou

17.06.2019 12:44 Novojičínští policisté v těchto dnech dopadli třiapadesátiletého muže, který se prý obnažoval před…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama