Rvačka Romů v Kojetíně: Policie žádá svědky o pomoc, mají posílat fotky a videa

S žádostí o pomoc se obracejí policisté v souvislosti s páteční rvačkou na náměstí v Kojetíně na Přerovsku na případné svědky incidentu. Žádají je především o fotografie či videa, které potyčku zaznamenaly. Utkaly se při ní dvě skupiny místních, použity byly přitom teleskopické tyče, obušky, sekera i plynová pistole. Policisté incident vyšetřují pro podezření ze tří trestných činů, dosud nebyl nikdo obviněn.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

policie
doporučujeme

Rvačka se odehrála v pátek 7. června v Kojetíně na Masarykově náměstí od 20:30 do 20:50.

"Na případu a jeho řádném objasnění policisté intenzivně pracují. Vzhledem k tomu, že potřebujeme získat co nejvíce informací a materiálu k útoku, který se v Kojetíně odehrál, obracíme se s žádostí o pomoc na širokou veřejnost," uvedla mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Policisté žádají případné svědky, kteří se nacházeli na místě incidentu a pořídili si záznam na mobilní telefon nebo fotografie události, aby je kriminalistům poskytli a zaslali.

"Tyto pořízené záznamy nám mohou významně pomoci s rychlejším objasněním případu a usvědčením viníků," doplnila mluvčí. Nahrávky lze předat formou uložení videa ve formátu MP4 na adresu video158@email.cz, případně je možné uložit soubor na veřejné úložiště a do adresy video158@email.cz vložit odkaz na adresu úložiště, doplnila mluvčí.

Policie již dříve uvedla, že skupina pěti mužů nejprve za pomoci kovových tyčí, sekery a teleskopického obušku poškodila vozidlo Škoda Octavia tím, že mu rozbili okna, urazili zpětná zrcátka, promáčkli dveře a rozbili přední a zadní světla.

Útočníci poté napadli třicetiletého muže, kterého nejméně dvakrát udeřili kovovou tyčí do hlavy a zblízka na něj dvakrát vystřelili z plynové pistole. Zranění utrpěl podle policie i další, o dva roky mladší muž. Agresivní skupina také slovně urážela a vyhrožovala obyvatelům jednoho z domů.

Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Na vozidle podle Zajícové vznikla škoda předběžně za 30.000 korun. Podle starosty Kojetína Leoše Ptáčka se do incidentu zapojily dvě skupiny romských obyvatel.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stav střelce z Nemyčevsi zůstává vážný, policie ho nemůže vyslechnout

19.06.2019 15:39 Aktualizováno Zdravotní stav čtyřiatřicetiletého muže z Nemyčevsi na Jičínsku, kterého v pondělí postřelila…

Vloupání každých 25 minut. Máte dobře zabezpečený domov? Policie rozjela…

19.06.2019 14:37 Vloupání do bytů, domů nebo rekreačních chat tvoří v České republice více než polovinu trestné…

16letou dívku z Terezína měl znásilnit africký migrant vyhoštěný z Německa

19.06.2019 08:58 Na severu Čech mělo dojít k znásilnění 16leté dívky z Terezína migrantem z Afriky. Policie…

Podvody s řepkovým olejem: Za krácení daně jdou dva muži na sedm let do…

18.06.2019 17:05 Pardubický soud poslal na sedm let do vězení Bedřicha Matouška a Zdeňka Jaroše, kteří byli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama