Podivný telefonát na linku 158 má dohru. Muž měl arzenál nelegálních zbraní

Sedmačtyřicetiletý muž z Prahy je podezřelý z nedovoleného ozbrojování. V sobotu oznámil na linku 158, že po rodinné hádce je rozrušený a hodlá policii odevzdat své zbraně, aby svým blízkým neublížil. Policisté, kteří i s přivolanou zásahovou jednotkou muže zadrželi, totiž poté v jeho autě i bytě našli řadu legálně i nelegálně držených zbraní.

zbraně
doporučujeme

"Vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování. Sedmačtyřicetiletý muž skončil po nezbytné lékařské prohlídce v cele předběžného zadržení. Vyšetřovatelé jej během následujících hodin podrobí standardním úkonům v rámci trestního řízení," uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Muž zavolal na linku 158 a oznámil, že chce policii odevzdat své zbraně, protože je po rodinné hádce rozrušen, necítí se dobře, a mohl by tak ublížit své rodině.

"Z prvotního telefonátu tak nebylo zřejmé, zda muž drží ostatní rodinné příslušníky jako rukojmí, či nikoli. Na základě dalších telefonátů již bylo evidentní, že se dotyčný v tu chvíli vrací s celou rodinou autem domů, kdy nějaké zbraně má přímo ve vozidle a další ve svém bydlišti," popsala neobvyklý zásah Zoulová.

Policie proto kvůli obavám o zdraví i život mužových příbuzných či jiných osob čekali v Třebonicích na příjezd rodiny. Do akce byla povolána i zásahová jednotka, která muže zajistila. Při následné prohlídce auta a bytu našli policisté legálně i nelegálně držené zbraně. Podle původních informací měl mít muž u sebe dvě legálně držené zbraně. Nikdo nebyl při zásahu zraněn, dodala policejní mluvčí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama