Podivný telefonát na linku 158 má dohru. Muž měl arzenál nelegálních zbraní

Sedmačtyřicetiletý muž z Prahy je podezřelý z nedovoleného ozbrojování. V sobotu oznámil na linku 158, že po rodinné hádce je rozrušený a hodlá policii odevzdat své zbraně, aby svým blízkým neublížil. Policisté, kteří i s přivolanou zásahovou jednotkou muže zadrželi, totiž poté v jeho autě i bytě našli řadu legálně i nelegálně držených zbraní.

Přidejte svůj názor

zbraně
doporučujeme

"Vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování. Sedmačtyřicetiletý muž skončil po nezbytné lékařské prohlídce v cele předběžného zadržení. Vyšetřovatelé jej během následujících hodin podrobí standardním úkonům v rámci trestního řízení," uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Muž zavolal na linku 158 a oznámil, že chce policii odevzdat své zbraně, protože je po rodinné hádce rozrušen, necítí se dobře, a mohl by tak ublížit své rodině.

"Z prvotního telefonátu tak nebylo zřejmé, zda muž drží ostatní rodinné příslušníky jako rukojmí, či nikoli. Na základě dalších telefonátů již bylo evidentní, že se dotyčný v tu chvíli vrací s celou rodinou autem domů, kdy nějaké zbraně má přímo ve vozidle a další ve svém bydlišti," popsala neobvyklý zásah Zoulová.

Policie proto kvůli obavám o zdraví i život mužových příbuzných či jiných osob čekali v Třebonicích na příjezd rodiny. Do akce byla povolána i zásahová jednotka, která muže zajistila. Při následné prohlídce auta a bytu našli policisté legálně i nelegálně držené zbraně. Podle původních informací měl mít muž u sebe dvě legálně držené zbraně. Nikdo nebyl při zásahu zraněn, dodala policejní mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama