Střelba na Jičínsku: Zásahové komando těžce zranilo útočníka

Zásahová jednotka v pondělí odpoledne postřelila v obci Nemyčeves na Jičínsku čtyřiatřicetiletého muže. Střílel na dvoře jednoho z rodinných domů a pak ohrožoval policisty. Zásahová jednotka ho zasáhla poté, co nereagoval na jejich výzvy, aby přestal, a naopak na ně namířil. Policie o tom v noci na dnešek informovala na svém webu. Těžce zraněného muže vrtulník přepravil do hradecké fakultní nemocnice.

Přidejte svůj názor

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Muž byl ve Fakultní nemocnici Hradec Králové hospitalizován ve vážném stavu a zůstává napojen na plicní ventilaci. Další informace nebudeme sdělovat," řekl dnes mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Policie uvedla, že postřeleného muže odsoudil v roce 2008 krajský soud kvůli pokusu o vraždu k deseti letům vězení a muž trest absolvoval. "Nikdo z občanů ani policistů nebyl zraněn. Krátká střelná zbraň, s kterou muž střílel, bude podrobena znaleckému zkoumání," uvedla Iva Kormošová z krajského policejní ředitelství v Hradci Králové.

Policie dnes doplnila, že musela postupovat s maximální opatrností s ohledem na skutečnost, že incident se odehrával v obydlené zóně mezi rodinnými domy a také vzhledem k informacím o mužově trestní minulosti násilného charakteru.

"Policisté museli postupovat s největší opatrností, aby ochránili životy a zdraví okolních občanů," uvedla dnes mluvčí krajské policie Eva Prachařová. První hlídka přijela na místo, oblast zajistila a vyčkala na příjezd zásahové jednotky, dodala.

Starosta obce s 340 obyvateli Pavel Berný incident ČTK potvrdil a řekl, že postřelený ve vesnici bydlí. "Domek je na okraji obce. Myslím si, že (lidé v obci) nebyli ohroženi. Probíhá šetření, víc k tomu neřeknu, nerad bych do toho nějakým způsobem zasáhl," řekl.

Podle očitého svědka zasahoval na místě i policejní vrtulník. Slyšel do pěti výstřelů, oblast kolem domu byla uzavřena. "Na místě byla zásahová jednotka, měl pistoli, byla tam přestřelka. Asi byl nalitý nebo zfetovaný, jinak si to vysvětlit neumím. Když jezdil na kole do práce, byl normální člověk. Žil sám, občas za ním přijeli kamarádi. Vím, že v minulosti byl zavřený ve Valdicích (věznice u Jičína pro odsouzené za závažné zločiny)," řekl Jaromír Suchánek. Podle něj poté, co utichla střelba, přiletěl vrtulník záchranářů.

Podle informací ČTK byl postřelený muž odsouzen za to, že se v prosinci 2007 v Nemyčevsi pokusil zabít přítele své matky vzduchovkou a sekyrou. Napadený přežil jen díky včasnému zásahu zdravotníků. Útočník pak před soudem svého činu litoval, soud mu tehdy také nařídil ambulantní protialkoholní léčení.

Policie případ vyšetřuje. Zabývat se jím i Generální inspekce bezpečnostních sborů, podle policie jde o standardní postup při použití zbraně policistou.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Celníci naháněli pašeráka z Polska, prchal na kolečkových bruslích

22.07.2019 14:07 Kuriózní případ řešili celníci na Trutnovsku u statní hranice s Polskem. Dopadli tam…

Opilý řidič vletěl do policejního auta, stálo se zapnutými majáky u jiné…

22.07.2019 12:44 Aktualizováno Čtyřiatřicetiletý řidič v neděli na Příbramsku naboural do policejního auta, které stálo se…

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama