Ze zábavy mohla být tragédie. Dívka se málem uškrtila v lanovém centru

V dětském lanovém centru v šumavské Modravě málem došlo k fatálnímu neštěstí. Devítiletou holčičku ve zhruba šestimetrové výšce začaly škrtit lana. Následkem toho ztratila vědomí. Zdravotníci ji museli převézt do nemocnice v Plzni.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Lanové centrum OFFPARK, ilustrační foto
doporučujeme

Podle informací Klatovského deníku si dívka špatně připnula zajišťovací karabiny. Během tzv. tarzaní jízdy na dvacet metrů dlouhé lanovce se zasekla a zůstala viset cca šest metrů nad zemí.

Dívka se držela madla. Když jí však ochably síly a madlo pustila, obě zajišťovací lana se napnula a začala ji škrtit. Dívka upadla do bezvědomí. Zachránili ji přihlížející svědci, kteří ji za pomoci žebříčku rychle odřízli.

Na místo byl kromě pozemní posádky vyslán i vrtulník letecké záchranné služby. „Případ nám byl hlášen jako vis dítěte na laně. Pacientku, která byla při transportu již při vědomí, jsme letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Plzni,“ uvedla mluvčí záchranky Maria Svobodová.

Dle deníku Právo policie případ vyšetřuje pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Dle Jiřího Jeřábka, jednatele outdoorového centra Offpark, které lanový park v Modravě provozuje, však dívka byla řádně proškolena a šlo o její chybu.

„Byla to chyba lezkyně. Ač už měla za sebou celou dráhu, neuposlechla pokynů a špatně se zacvakla. Víc k tomu říkat nebudu. Je to naprosto výjimečná věc, která se nám stala poprvé. Je to pro nás poučením do budoucna,“ řekl Klatovskému deníku Jeřábek.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opilý řidič vletěl do policejního auta, stálo se zapnutými majáky u jiné…

22.07.2019 12:44 Aktualizováno Čtyřiatřicetiletý řidič v neděli na Příbramsku naboural do policejního auta, které stálo se…

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama