Opilí mladíci vylezli v Olomouci na Terezskou bránu, jednoho sundávali hasiči

Až za pomocí hasičů museli strážníci sundat opilého mladíka, který společně s dvěma kamarády vylezl na barokní Terezskou bránu v centru Olomouce. Zatímco dva mladíci dokázali slézt dolů, třetí to již nebyl schopen. Strážnici nezjistili, že by byl památkově chráněný objekt jejich jednáním poškozen. Za poslední měsíc je to již druhý případ, kdy museli hasiči někoho z olomouckých památek sundávat. Před měsícem to byl cizinec, který vylezl na sloup Nejsvětější Trojice.

Přidejte svůj názor

policie
doporučujeme

Trojice mladíků vylezla na bránu pocházející z poloviny 18. století v sobotu časně ráno. "Strážníci na místě zjistili tři mladíky, kdy dvě osoby následně z brány slezly. Třetí mladík nebyl ani po výzvě strážníků schopen slézt dolů a z tohoto důvodu byli na místo přivoláni hasiči," uvedl mluvčí olomoucké městské policie Petr Čunderle.

Hasiči muže z Terezské brány sundali pomocí výsuvné plošiny. "Následnou kontrolou nebylo zjištěno žádné poškození památky. Poté co hasiči mladíka sundali, byl pro svou opilost převezen na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde mu byla zjištěna hodnota 1,45 promile alkoholu v dechu," doplnil Čunderle.

Podobný případ se stal na nedalekém Horním náměstí 14. června. Na barokní sloup Nejsvětější Trojice, který je zapsán na seznam UNESCO, vylezl časně ráno šestadvacetiletý cizinec. Dostal se až do výšky 18 metrů a lehl si na římsu. S přivolanou policií nekomunikoval; sundat ho museli hasiči. Podle policejní mluvčí Ireny Urbánkové se zatím nezjistilo, že by svým jednáním kulturní památku poškodil.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Celníci naháněli pašeráka z Polska, prchal na kolečkových bruslích

22.07.2019 14:07 Kuriózní případ řešili celníci na Trutnovsku u statní hranice s Polskem. Dopadli tam…

Opilý řidič vletěl do policejního auta, stálo se zapnutými majáky u jiné…

22.07.2019 12:44 Aktualizováno Čtyřiatřicetiletý řidič v neděli na Příbramsku naboural do policejního auta, které stálo se…

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama