Opilí mladíci vylezli v Olomouci na Terezskou bránu, jednoho sundávali hasiči

Až za pomocí hasičů museli strážníci sundat opilého mladíka, který společně s dvěma kamarády vylezl na barokní Terezskou bránu v centru Olomouce. Zatímco dva mladíci dokázali slézt dolů, třetí to již nebyl schopen. Strážnici nezjistili, že by byl památkově chráněný objekt jejich jednáním poškozen. Za poslední měsíc je to již druhý případ, kdy museli hasiči někoho z olomouckých památek sundávat. Před měsícem to byl cizinec, který vylezl na sloup Nejsvětější Trojice.

Přidejte svůj názor

policie
doporučujeme

Trojice mladíků vylezla na bránu pocházející z poloviny 18. století v sobotu časně ráno. "Strážníci na místě zjistili tři mladíky, kdy dvě osoby následně z brány slezly. Třetí mladík nebyl ani po výzvě strážníků schopen slézt dolů a z tohoto důvodu byli na místo přivoláni hasiči," uvedl mluvčí olomoucké městské policie Petr Čunderle.

Hasiči muže z Terezské brány sundali pomocí výsuvné plošiny. "Následnou kontrolou nebylo zjištěno žádné poškození památky. Poté co hasiči mladíka sundali, byl pro svou opilost převezen na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde mu byla zjištěna hodnota 1,45 promile alkoholu v dechu," doplnil Čunderle.

Podobný případ se stal na nedalekém Horním náměstí 14. června. Na barokní sloup Nejsvětější Trojice, který je zapsán na seznam UNESCO, vylezl časně ráno šestadvacetiletý cizinec. Dostal se až do výšky 18 metrů a lehl si na římsu. S přivolanou policií nekomunikoval; sundat ho museli hasiči. Podle policejní mluvčí Ireny Urbánkové se zatím nezjistilo, že by svým jednáním kulturní památku poškodil.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Honička v Ústí nad Labem: Pronásledovaný řidič srazil policistu

25.01.2020 20:03 Aktualizováno Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který…

Policie obvinila 2 lidi, mohli hodit muže pod metro

24.01.2020 17:58 V souvislosti se čtvrtečním úmrtím muže po pádu pod soupravu metra byli zadrženi a obviněni dva…

Opilec odpálil ohňostroj uvnitř pražské pivnice, přes 50 hostů se dalo na…

23.01.2020 14:44 Šestatřicetiletý opilý muž odpálil ve středu večer uvnitř jedné z restaurací v Praze 1 ohňostroj,…

Rodinná tragédie na Plzeňsku. V domě se našla dvě mrtvá těla

23.01.2020 09:53 Dvě těla bez známek života našli policisté ve středu v rodinném domě v obci Dolce u Přeštic na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama