Obrovský požár v Holoubkově na Rokycansku, zasahuje 17 jednotek hasičů

Holoubkov - Hasiči zasahují v úterý ráno v Holoubkově na Rokycansku, kde vypukl velký požár v průmyslovém a skladovacím objektu firmy Weiler na okraji města. V něm sídlí dvě firmy zabývající se obchodem a kovovýrobou.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Agenturu Mediafax o zásahu informoval operační důstojník hasičského záchranného sboru.

"Do akce bylo nasazeno v jednu chvíli 17 jednotek hasičů. Byl vyhlášen třetí stupeň stupeň pohotovosti ze čtyř možných," uvedl operační důstojník hasičů.

"Krátce po osmé hodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu, požár se již nerozšiřoval. Z objektu se stále silně kouří, hasiči rozebírají střechy vyhořelých objektů a pomocí termokamery pátrají po dalších ložiskách požáru," uvedla dopoledne pro Mediafax mluvčí hasičů Alena Marešová. "Zredukovali jsme i počet zasahujících jednotek hasičů 17. Nyní je na místě 10 jednotek hasičů, postupně budou odjíždět další, po celý den však budou mít hasiči na místě plné ruce práce," řekla Marešová.

Požár zachvátil dvě výrobní haly v továrním komplexu a jednu starší budovu dílny, škody se předběžně odhadují na 10 milionů korun," uvedla Marešová. Příčina požáru zatím není jasná.

"Požár zpozorovali kolem čtvrté hodiny ranní dva zaměstnanci firmy, kteří byli v noci na místě v takzvané pucírně kovů, kde se leští kovy a ucítili kouř, vycházející ze zadní části jedné výrobní haly. Vydali se zjistit, co se děje a narazili na místo, odkud kouř vycházel, vznikající požár se snažili ještě před příjezdem přivolaných hasičů zlikvidovat pomocí hasicích přístrojů, což se jim bohužel nepodařilo," řekla Marešová. Hasiči po příjezdu na místo museli zajistit dodávky vody, kterou dováželi v nedalekého Mýta. Bohužel nemohli využít rybník naproti hořícímu objektu, který je již tři roky vypuštěný a v současné době se opravuje.

V jedné hale se během požáru zřítila střecha a celá budova byla zničená.

Během požáru naměřili pracovníci hasičské laboratoře mírně zvýšenou koncentraci formaldehydu, která byla naštěstí jen krátkou dobu v těsné blízkosti hořícího objektu. "Vítr jedovaté zplodiny rychle rozptýlil, nikdo z obyvatel sousedních domů nebyl ohrožený. Chemici odebrali vzorky vody v okolí a měřili i čistotu ovzduší, nezaznamenali žádné nebezpečné hodnoty," dodala mluvčí Marešová.

Loading...
Témata: Hasiči
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama