Předseda Mladých konzervativců zbil řidiče, hrozí mu osm let vězení

Praha - Předseda Mladých konzervativců Jiří Fremr (ODS) v pondělí před plzeňským soudem čelil žalobě, že v květnu 2010 surově zbil řidiče a kopal mu do auta. V pondělí o tom informoval server Novinky.cz s tím, že Fremrovi hrozí až osm let vězení.

371
doporučujeme

K incidentu mělo dojít v Plzni – Újezdě, kde Fremr zapíjel májku. Napadený Miloš Knedlhans skončil v nemocnici s utrženým stehenním svalem. Šéf mladých konzervativců je obviněn ze způsobení těžké újmy na zdraví, výtržnictví a poškozování cizí věci.

"Se slovy ty čů... poškozeného nejprve udeřil, poté ho povalil na zem a kopal do něho. Pak šel k jeho vozidlu, které dalšími kopanci poškodil," uvedl podle serveru státní zástupce Štefan Oravec.

Novinky.cz přinesly i prohlášení poškozeného. "Všiml jsem si, že po krajnici jdou dvě osoby. Byl to muž a žena. Když jsem je míjel, slyšel jsem křik. Tak jsem kousek od nich zastavil, stáhl okénko a ptal se, co se děje. Ten muž mi začal sprostě nadávat a pak se ozvala rána, jako když někdo praští pěstí do kapoty," uvedl před soudem poškozený.

"Vystoupil jsem z auta a šel se podívat, co se stalo. V tom okamžiku jsem byl napaden. Nejdříve jsem dostal několik ran, které jsem se snažil vykrýt. Pak do mne útočník prudce vrazil, že jsem spadl na zem. Následovaly jeden dva kopy," pokračoval Knedlhans.

Po kopancích prý ucítil pronikavou bolest v noze, udělalo se mu špatně a nemohl se hýbat.

Později podal na Fremra trestní oznámení. "Posílal za mnou právníky, abych to za peníze stáhnul. Mluvili o tom, že je před volbami a že kdyby se toho chytil tisk, tak je to špatné. Já jen chci, aby se to řádně vyšetřilo a odsoudilo," dodal Knedlhans.

Sám obviněný však podle Novinek.cz vidí celou událost jinak. "Celé je to zbytečně vyhrocené vzhledem k tomu, o jakou situaci šlo," řekl k incidentu Fremr. Podle jeho verze byla potyčka vzájemná: "Chytli jsme se, dali si pár pohlavků a pak sebou praštili na zem. Protože jsem měl roztrženou mikinu a kalhoty, dostal jsem vztek. Vstal jsem, šel k tomu autu a kopl do něho. Byla to z mé strany pitomost, stydím se za to. Už bych to neudělal."

Novinky.cz informují i o tom, že u soudu mělo vyjít najevo, že Fremr při výpovědi na policii lhal. Tvrdil, že ho Knedlhans napadl první a že od něho dostal zezadu ránu do hlavy, až upadl a úplně se mu zatmělo. "Neměl jsem důvěru v policii, vedla vyšetřování nestandardně," hájil se obviněný.

Mladí konzervativci dlouhodobě prosazují konzervativní a liberální myšlenky s důrazem na svobodu jednotlivce a tradice evropské civilizace. Z řad mládežnické organizace vzešli například ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil či exministři Petr Gandalovič, Ivan Langer a Pavel Drobil (všichni ODS).

Témata: krimi | ODS
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtelné ublížení na zdraví. Policie navrhla obžalovat mladíka kvůli…

21.09.2020 10:56 Policie už ukončila vyšetřování lednového pádu muže pod metro ve stanici Anděl a navrhla podání…

Muž chtěl zavraždit pošťáka sekyrou, pak napadl jeho přítelkyni. U soudu…

21.09.2020 10:08 Jednadvacetiletý Patrick Wachter, který se dnes začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat z loňského…

Policie: Účetní z hotelu u Lipna zpronevěřila čtyři miliony

21.09.2020 09:38 Policie obvinila ze zpronevěry účetní hotelového komplexu u lipenské přehrady na Českokrumlovsku.

V suterénu pražského domu se našlo tělo muže. Byl zavražděn, prokázala…

19.09.2020 16:53 Pražští kriminalisté vyšetřují vraždu muže, jehož tělo našli v pátek v suterénu jednoho z domů v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama