Jedovatým chlórem se u bazénu v Karlových Varech přiotrávily desítky lidí, i dětí

Karlovy Vary - Opakované unikl z nového rekreačního centra s bazénem v Karlových Varech chlor. V bazénu bylo ve 14 hodin kolem 130 lidí. Někteří z lidí, kteří se jedovatého plynu nadýchali, byli ošetřeni na místě, jiné převezly sanitky do nemocnice. Záchranáři a hasiči upozorňovali lidi, že následky se mohou objěvit později. Proto nebylo dobré odcházet bez ošetření. Bazén je až do odvolání uzavřen.

371
doporučujeme

"V době úniku bylo v centru 133 návštěvníků, z nichž kolem 25 bylo odvezeno sanitními vozy do Krajské nemocnice v Karlových Varech, 55 osob bylo ošetřeno na místě," upřesnil Kasal. Podle lékařského ředitele nemocnice Josefa Märze nemocnice přijala 30 lidí, z toho byly dvě třetiny dětí. "Všichni už byli ošetřeni, dva dospělí a jedno dítě zůstali ještě v nemocnici na pozorování," uvedl.

Událostí se zabývá i policie. "Situaci v bazénu šetříme jako obecné ohrožení z nedbalosti," potvrdila Kávová. Odpoledne se kvůli úniku chloru sešli zástupci hygieny, integrovaného záchranného systému, stavebního odboru a primátor.
Nebezpečná látka se podle Kasala šířila ve vnitřních prostorech bazénového centra, zejména u tobogánu. V době příjezdu hasičů se už návštěvníci shromažďovali ve vestibulu. Hasiči dokončili evakuaci všech lidí a v dýchacích přístrojích prošli objekt, aby vyloučili, že uvnitř někdo zůstal.

Plynný chlor je jedovatý plyn štiplavého zápachu, který dráždí oči a dýchací orgány, způsobuje křečovitý a dráždivý kašel. Vyšší koncentrace může způsobit otok plic. Příznaky se mohou objevit i po několika desítkách hodin od nadýchání. Záchranáři proto upozorňují lidi, kteří byli v bazénu v době úniku chloru, a odešli dřív, než je stačili prohlédnout lékaři, aby sledovali svůj stav. V případě nevolnosti se mají okamžitě obrátit na lékaře.

Témata: Karlovy Vary
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mladé Boleslavi slouží 10 asistentů prevence kriminality, hledají se…

12.06.2021 18:28 V Mladé Boleslavi nyní slouží deset asistentů prevence kriminality. Do ulic poprvé přišli na…

Muž přelepil sochu svatého Václava, památku zřejmě nepoškodil

03.06.2021 18:32 Zatím neznámý muž vylezl dnes odpoledne po žebříku na sochu svatého Václava na pražském Václavském…

Soud v Brně zpřísnil Březinovi trest na 14 let a devět měsíců, ovlivňoval…

03.06.2021 10:14 Krajský soud v Brně dnes zpřísnil trest vězení zlínskému lihovému bossovi Radku Březinovi z 13 let…

V Praze zasahovali odpoledne těžkooděnci, zadrželi tři cizince

01.06.2021 17:59 Policie v pražské ulici Nekázanka dnes odpoledne prověřovala informaci o vloupání do bytu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama