V Česku řádí nebezpečný podvodník: Okrádá lidi o nemovitosti!

Praha - Pražští kriminalisté pátrají po čtyřicetiletém Norbertu Holubovi z Ústí nad Orlicí, který zorganizoval a řídil nelegální převod nemovitosti a podvodem si přišel na téměř 17 milionů korun. S největší pravděpodobností se pohybuje na celém území ČR pod falešnou identitou, řekla v pátek Mediafaxu policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Ilustrační foto
doporučujeme

Na hledaného podvodníka vydalo Městské státní zastupitelství v Praze předchozí souhlas se zadržením. „Loni v říjnu měl padělat plnou moc, zmocňující ho k zastupování na katastrálním úřadě. Tím získal i peníze," vysvětlila mluvčí.

Muž je v souvislosti s tímto případem podezřelý z organizování a řízení nelegálního převodu nemovitosti. Za trestný čin podvodu mu hrozí v případě dopadení až deset let za mřížemi.

Podle informací policistů by se Norbert Holub měl pohybovat buď ve žlutém vozidle dodávkového typu značky Ford Tranzit s registrační značkou 3E61270 nebo v černém vozidle BMW X6 s registrační značkou 4E4 4010.

Hledaný je vysoký mezi 170 až 180 centimetry. Má střední postavu, světlou pleť, kulatý obličej a modré oči. Vlasy má krátké hnědé, česané takzvaně „na ježka". V levém uchu měl náušnici, ovšem tu mohl odstranit.

„Kriminalisté nevylučují, že by mohl změnit vizáž a vystupovat pod falešnou identitou. V minulosti byl totiž trestně stíhaný za trestný čin padělání a pozměnění veřejné listiny a mohl si tak opatřit i padělané doklady. Od roku 1993 jej ve více jak deseti případech řešili za majetkovou trestnou činnost. Jakékoliv informace k pohybu hledaného přijmou policisté na tísňové lince 158," ukončila Rösslerová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté obvinili útočníka z vlaku na Přerovsku, hrozí mu až 18 let vězení

03.12.2020 14:45 Kriminalisté obvinili třicetiletého muže z Hranic z pokusu o vraždu spolucestujícího ve vlaku. Muže…

Vražda na okraji Olomouce: Recidivista dle policie surově zabil cyklistku,…

01.12.2020 13:33 Olomoučtí kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletého muže z dubnové brutální vraždy…

Sedlákovi pod Milešovkou kdosi surově zabil kobylu, na pachatele je…

30.11.2020 09:39 Sedlákovi z Milešova na Litoměřicku Danielu Pitkovi, který letos kandidoval do Senátu za Lounsko,…

Operace Magnet: 13 lidí obviněno z krácení daní při obchodech s mobily,…

29.11.2020 09:17 Policisté obvinili ve spolupráci s celníky 13 lidí z rozsáhlého krácení daní při obchodování s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama