V Česku řádí nebezpečný podvodník: Okrádá lidi o nemovitosti!

Praha - Pražští kriminalisté pátrají po čtyřicetiletém Norbertu Holubovi z Ústí nad Orlicí, který zorganizoval a řídil nelegální převod nemovitosti a podvodem si přišel na téměř 17 milionů korun. S největší pravděpodobností se pohybuje na celém území ČR pod falešnou identitou, řekla v pátek Mediafaxu policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Na hledaného podvodníka vydalo Městské státní zastupitelství v Praze předchozí souhlas se zadržením. „Loni v říjnu měl padělat plnou moc, zmocňující ho k zastupování na katastrálním úřadě. Tím získal i peníze," vysvětlila mluvčí.

Muž je v souvislosti s tímto případem podezřelý z organizování a řízení nelegálního převodu nemovitosti. Za trestný čin podvodu mu hrozí v případě dopadení až deset let za mřížemi.

Podle informací policistů by se Norbert Holub měl pohybovat buď ve žlutém vozidle dodávkového typu značky Ford Tranzit s registrační značkou 3E61270 nebo v černém vozidle BMW X6 s registrační značkou 4E4 4010.

Hledaný je vysoký mezi 170 až 180 centimetry. Má střední postavu, světlou pleť, kulatý obličej a modré oči. Vlasy má krátké hnědé, česané takzvaně „na ježka". V levém uchu měl náušnici, ovšem tu mohl odstranit.

„Kriminalisté nevylučují, že by mohl změnit vizáž a vystupovat pod falešnou identitou. V minulosti byl totiž trestně stíhaný za trestný čin padělání a pozměnění veřejné listiny a mohl si tak opatřit i padělané doklady. Od roku 1993 jej ve více jak deseti případech řešili za majetkovou trestnou činnost. Jakékoliv informace k pohybu hledaného přijmou policisté na tísňové lince 158," ukončila Rösslerová.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila muže za smrt jeho známého v kanálu, hrozí mu až 18 let…

25.02.2020 15:03 Policie obvinila třiadvacetiletého muže, který podle ní loni na podzim v Praze škrtil tkaničkou…

Podvodník na seznamce. Muž dle policie vylákal od oběti 700 tisíc korun

24.02.2020 12:47 Muž ze Vsetínska vylákal podle policie od šestatřicetileté ženy ze Zlína za osm dní 700.000 korun.…

Muž se v tramvaji zastal invalidní seniorky. Zmlátili ho, svědci incidentu…

21.02.2020 16:38 Policie hledá svědky, kteří by jí pomohli najít dva muže. Policie je viní z napadení…

Útok v pelhřimovské nemocnici. Pacient dle policie napadl nožem jiného

21.02.2020 12:55 V pelhřimovské nemocnici napadl ve čtvrtek ráno dvaasedmdesátiletý muž nožem o devět let mladšího…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama