Před 16 lety bestiálně zavraždil učitelku. Dnes dostal 13 let natvrdo

Olomouc - Za 16 let starou vraždu učitelky v Mohelnici na Šumpersku poslal dnes olomoucký krajský soud Radka Chytila na 13 let do vězení. Nařídil mu také ústavní léčbu. Muž se k vraždě přišel přiznat pod tíhou svědomí loni na policii. Ženu, známou svých rodičů, v jejím bytě v panelovém domě škrtil, svázal a nakonec podřezal.

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle soudce Eduarda Ondráška nyní šestatřicetiletý muž ženu zabil trýznivým způsobem, využil přitom několik mechanismů. Motivem bylo to, že jej nachytala ve svém bytě. "Zakryl tím i jiný trestný čin," uvedl soudce.

Trest odpovídá návrhu státní zástupkyně, na místě se vzdala odvolání. "Čin spáchal zvlášť surovým a trýznivým způsobem. Žena umírala delší dobu a prožívala hrozná muka," řekla státní zástupkyně Marie Kodytková.

Chytilův obhájce žádal, aby byl trest vzhledem k době promlčen. Na místě se proti rozsudku odvolal. Poukazoval i na to, že se obžalovaný sám přiznal.

Obžalovaný Chytil dnes znovu před soudem svého činu litoval. "Šestnáct let mě trápilo svědomí," řekl při svém závěrečném slovu.

Jednačtyřicetiletá učitelka angličtiny mohelnické střední školy byla zavražděna na konci listopadu 1996. Vrah jí svázal ruce i nohy leukoplastí, tou jí také zalepil ústa a obličej.

Kromě toho ženu podle obžaloby škrtil látkovým páskem zřejmě od svetru. Nakonec ji podřízl kuchyňským nožem a nechal vykrvácet. Při nálezu těla ležel na její hlavě polštář, od pasu dolů na sobě žena měla jen kalhotky a punčocháče.

Případ zůstával nevyřešen, dokud se loni policii nepřihlásil jeden z jejích tehdejších sousedů, nyní odsouzený Radek Chytil. Tomu bylo v době vraždy dvacet let a už tehdy patřil mezi jednoho z podezřelých.

Kopii klíče si tajně udělal díky tomu, že zavražděná originál půjčovala jeho otci. Když byla delší dobu pryč, chtěla, aby na byt soused dohlédl. Odsouzený tam pak chodil v době její nepřítomnosti. Podle svých slov "když chtěl mít klid". Díval se tam na televizi nebo si prohlížel pornočasopisy. S informací přišel server idnes.cz.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie navrhla obžalovat ženu kvůli podvodné sbírce pro sirotky

15.06.2021 12:44 Policisté chtějí poslat k soudu případ ženy, která založila sbírku na pomoc třem smyšleným sirotkům…

V Mladé Boleslavi slouží 10 asistentů prevence kriminality, hledají se…

12.06.2021 18:28 V Mladé Boleslavi nyní slouží deset asistentů prevence kriminality. Do ulic poprvé přišli na…

Muž přelepil sochu svatého Václava, památku zřejmě nepoškodil

03.06.2021 18:32 Zatím neznámý muž vylezl dnes odpoledne po žebříku na sochu svatého Václava na pražském Václavském…

Soud v Brně zpřísnil Březinovi trest na 14 let a devět měsíců, ovlivňoval…

03.06.2021 10:14 Krajský soud v Brně dnes zpřísnil trest vězení zlínskému lihovému bossovi Radku Březinovi z 13 let…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama