Pozor na zprávy od přátel na Facebooku, můžete přijít o dost peněz

Karlovy Vary - Podvodníci už zase řádí na Facebooku a okrádají důvěřivé lidi. Několik lidí přišlo o 1400 korun, když odpověděli na zprávy svých facebookových přátel. Přečtěte si víc.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Stále se to opakuje dokola, váš facebookový přítel vás kontaktuje s tím, abyste mu poslali kód, který vám přišel na telefon. Když tak uděláte, přijdete o stovky nebo dokonce tisíce korun. Poslední případy se objevily na Karlovarsku.

"Neznámý pachatel zneužil facebookový profil několika uživatelů, z tohoto profilu následně odeslal soukromou zprávu přátelům se žádostí o kliknutí na zaslaný odkaz. Poté, co poškození tak učinili, získal přístupové informace k jejich facebookovému profilu, prostřednictvím kterého poté komunikoval s osobami v přátelích, kterým prostřednictvím soukromých zpráv, zasílal žádosti o zaslání jejich telefonního čísla," vysvětlil mluvčí policie Karlovarského kraje Pavel Valenta.

"Když lidé na tuto zprávu zareagovali, následovala žádost o přeposlání kódu, který jim bude doručen na jejich telefonní číslo. Poté, co poškození uvedený kód zaslali, dozvěděli se, že účet za telefonní služby jejich operátora bude navýšen o částku ve výši 1400 korun za provedení m platby ve prospěch společnost nabízející online hazard," dodal Valenta.

Policisté proto upozorňují, aby lidé neklikali na neznámé odkazy. Před tím než svému facebookovému příteli pošlou telefonní číslo, měli by si ověřit, zda je to skutečně přítel a ne podvodník. "V žádném případě by lidé neměli zasílat kód k provedení platby, který jim byl zaslán na mobil," uvedl policejní mluvčí.

V případě odsouzení za přečin neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací, hrozí trest odnětí svobody v délce až na tři léta.

Loading...
Témata: Facebook | podvod
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama