Tyran z Krupky utekl do Anglie, půjde po něm Europol

Krupka - O Nikolase Badyho, známého jako tyrana z Krupky, se začne zajímat Europol. Podle zjištění ústeckého krajského soudu není v České republice. Soud ho chce přitom potrestat za opakované útěky z nejpřísnějšího výchovného ústavu pro mladistvé v Boleticích.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Násilník Nikolas Bady je znovu na útěku.
doporučujeme

Do Boletic byl Nikolas Bady umístěn za brutální napadení dvanáctiletého chlapce v Krupce. Teď se pravděpodobně schovává v Anglii u svých rodičů. Říct to měla úřadům jeho teta. Jde přitom podle psychologů o nebezpečného a nenapravitelného psychopata.

Bady měl přijít k soudu už v polovině září. Ústecký soudce Jan Chocholatý, který má jeho případ na starosti, mu pak dal ještě několik šancí, aby se k soudu dostavil dobrovolně. Nyní připravuje podklady pro vydání eurozatykače a po Badym bude pátrat policie na celém kontinentu.

Souzen bude za své opakované útěky z výchovného ústavu pro mladistvé v Boleticích. Po vynesení rozsudku poputuje Bady pravděpodobně do vězení pro dospělé. Do boletického ústavu už se vrátit nemůže, protože se stal mezitím plnoletým.

Nikolas Bady ještě jako čtrnáctileté dítě s komplicem napadli v Krupce na Teplicku dvanáctiletého Patrika. Dvojice ho mučila a ponižovala. Ubližovali mu kleštěmi, nutili ho k orálnímu sexu. S bitím přestali jen proto, že už neměli sílu. Chlapec se s mnoha vnitřními poraněními doplazil na nádraží pro pomoc.

Jeho fotografie si lidé posílali internetem, prezentovala je média, odborníci před Badym varovali. "Trpí poruchou osobnosti, dříve psychopatie a dominuje agresivita. Neochota dodržovat společenská pravidla. Tyto poruchy se nedají léčit," ohodnotil už před třemi lety psychiku útočníka Badyho psycholog Slavomil Fischer.

Přesto se na Badyho úřady musely dívat jako na dítě a nemohl být potrestán. Proto byl umístěn do boletického výchovného ústavu, odkud stále utíkal. Jako mladistvý za to dostal osm měsíců vězení. Odseděl si dva, než byl propuštěn na amnestii. Utíkal ale znovu. Desetkrát ho hledala policie a vracela zpátky. A na útěku je i nyní.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama