Poprava kmotra Housky? Tři důvody, proč po něm šla mafie

Praha - Proč musel zemřít vlivný sociální demokrat a podnikatel Roman Houska? Policisté mlčí, možných motivů je hned několik. Housku totiž provázely skandály.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Vražda vlivného člena ČSSD Romana Housky
doporučujeme

Sami krijminalisté, kteří už druhým dnem prohledávají okolí Houskovy garáže v Chomutově, kde si na něj vrah počíhal, jsou sice skoupí na slovo, ale připustili, že Houskova smrt může mimo jiné souviset právě s jeho působením v ČSSD.

1. Velké kšefty na tenkém ledě

Stejně tak ovšem může být za smrtí Houskovo podnikání. Zavražděný muž totiž žil s bývalou ústeckou hejtmankou Janou Vaňhovou a v kraji se šuškalo, že měl přístup k penězům tekoucím z evropských fondů. A tam mohl snadno někoho nebezpečného rozzlobit.

2. Tajný archiv

Navíc se Houska rád chlubil tím, že má v kapse spoustu kompromitujících materiálů na vlivné lidi z Ústecka. Možná, že to nakonec nebylo jen prázdné chvástání.

3. Pomsta nepřátel?

Houska si ovšem stihnul řadu nepřátel nadělat všude možně. V roce 2003 například najel autem na chomutovského strážníka. Soud v Chomutově ho za to původně potrestal roční podmínkou, krajský soud ale rozsudek zrušil s tím, že šlo jen o přestupek.

Před šesti lety pro změnu Housku vyšetřovala policie kvůli tomu, že měl chtít po podnikateli úplatek za to, že mu zařídí vítězství ve výběrovém řízení. Policisté ale nakonec nic závadného neobjevili a nikoho neobvinili.

Nepřátele měl ovšem Houska i uvnitř své domovské strany, kde působil jako zákulisní hráč, který z pozadí tahal za nitky. Málem se například porval s bývalým boxerem a současným poslancem Jaroslavem Foldynou, který se před několika lety už viděl jako hejtman, ale nakonec se hejtmankou stala právě Houskova partnerka Jana Vaňhová.

Z toho všeho vyplývá, že Houska měl nepřátel a kritiků dlouhou řadu a sám také nejspíš nebyl žádný svatoušek. Motivů k vraždě tak nejspíš bylo víc. I sami kriminalisté teď určují, na které vyšetřovací verze se zaměří a jaké naopak smetou pod stůl.

MF DNES napsala, že vrah nejspíš nebyl profesionál, ale naopak někdo, kdo Housku znal. Jinak by podle kriminalistů asi jen těžko svou oběť přikrýval plachtou.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama