Co je to za zrůdu? Psovi usekl ucho a nechal ho u dálnice

Pelhřimov - Nelidským způsobem se zbavil neznámý majitel svého starého psa, čistokrevného huskyho. Nejenže ho nechal uvázaného u dálnice, ale ještě mu usekl ucho s rozpoznávacím tetováním, aby za sebou zametl stopy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Ten příběh se od podobných jiných přece jen liší - svou krutostí. Majitel se narposto promyšleně a surově zbavil svého starého psa - uvázal ho u svodidel na dálnici. Ale to není všechno. Pes měl v levém uchu identifikační tetování.

Podle něj by bylo možné majitele dohledat a případně ho stíhat za týrání zvířat. Tak jako tak by se pes k téhle lidské zrůdě dříve či později vrátil. Majitel se proto pojistil a nebohému psovi usekl levé ucho. Pes přitom kdysi dávno nemohl být levný - jde o čistokrevného huskyho.

Dnes už ale výstavní rozhodně není, je to starý smutný pes. Jeho majitel zřejmě usoudil, že už "dosloužil" a zbavil se ho na 96 kilometru dálnice D1. Uvázal ho u svodidel. Všimli si ho kolemjedoucí řidiči a zachránili ho. "Byl takovej otřesenej. Ležel tam a když jsem přišel, tak se zvedl a začal se belhat. Byl vystresovanej z aut a z toho, že ho někdo vyhodil," vypráví o pejskovi jeho nový majitel, proslulý Ladislav Váňa, majitel útulku pro zvířata v Kletečné.

Je dokonce možné, že ho u dálnice zranilo i nějaké auto. Husky, kterému Ladislav Váňa říká přiléhavě "Dálničáček", má totiž poraněné zadní tlapy. "Pravděpodobně ho asi bouchlo auto," odhaduje Ladislav Váňa.

Přitom stačilo, aby majitel psa odvezl do nějakého útulku. Dálničáček v tom v Kletečné na Pelhřimovsku stejně nakonec skončil a nejspíš tam i dožije. Nemusel si, ale prožít hodiny plné stresu a bolesti.

Dobrou zprávou je, že se pejskovi zřejmě podaří najít nový domov na dožití. Po odvysílání reportáže se ozvalo hned několik zájemců, kteří by si ho rádi vzali domů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama