Kradl po celé republice. Lupiče s granátem zastavil až náhodný svědek

Praha - Celé čtyři roky řádil na území republiky lupič s revolverem a se cvičným granátu. V říjnu roku 2012 ho zadržel uvědomělý svědek loupežného přepadení v Havlíčkově Brodě, lupiči nastavil nohu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Policie o celém případu informovala až nyní. Pro kriminalisty to byl složitý a velmi rozsáhlý případ. Zatím se neví, kolik dalších neobjasněných loupeží má dotyčný muž na svědomí, s kriminalisty totiž nespolupracuje a nechce se přiznat.

"Detektivové pražského krajského ředitelství a kriminalista z třetího policejního obvodu pracovali od června roku 2009 na případu sériového lupiče, který nejen na území metropole přepadával sázkové kanceláře, bary, herny, směnárny, zlatnictví nebo banky. Muž postupně loupil v Praze, Berouně, Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Kolíně nebo v Havlíčkově Brodě a vždy požadoval finanční hotovost pod pohrůžkou použití revolveru nebo i granátu. Celkem si pácháním loupeží přišel na částku více než 1,6 milionu korun," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Loni 3. října muž přepadl banku v Havlíčkově Brodě. Na pokladní křičel "Je mi vše jedno a vyhodím všechny do vzduchu". Z banky si muž odnesl přes 200 tisíc korun. Netušil však, že ho přes výlohu sleduje jednatřicetiletý svěděk, který už tou dobou volal na policii. Sám pak utíkajícímu lupiči nastavil nohu, ozbrojený muž i s penězi upadl na zem a nezmohl se na větší odpor. Na místo po chvíli přijely policejní hlídky a muže zadržely.

"Zadržený pětapadesátiletý zedník skončil ve vazební věznici a kriminalisté začali s doslova mravenčí prací. Spis o dvou a půl tisících stránkách obsahuje výpovědi poškozených, svědků, odborná vyjádření z různých odvětví (od pyrotechniky a genetiky až po daktyloskopii nebo psychiatrii)," doplnila mluvčí.

Kriminalisté zjistili, že muž netrpí žádnou duševní poruchou. Loupil, protože neměl peníze na bydlení a na obživu. Navíc si velmi oblíbil hru na automatech.

"V srpnu letošního roku pak detektivové podali státnímu zástupci návrh na podání obžaloby a už zítra proběhne u soudu hlavní líčení, kde bude soudce rozhodovat o osudu lupiče. Tomu hrozí s ohledem na způsobenou škodu až dvanáctileté vězení," dodala na závěr Rösslerová.

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama