Policie pozatýkala pravicové radikály i s arzenálem. Jeden je voják

Praha - Čeští pravicoví extremisté se začali vyzbrojovat, jako kdyby zakládali vlastní vojenskou jednotku. Zjistili to detektivové útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. U extremistů v minulých dnech našli velké množství zbraní. V Česku je to poprvé, co policie takto vyzbrojené extremisty odhalila. Jeden z nich navíc slouží v české armádě.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Za takový arzenál, jaký u extremistů objevili detektivové, by se nemusela stydět žádná speciální policejní nebo vojenská jednotka. "V rámci této akce jsme zadrželi celkem pět osob, všechny jsme obvinili z nedovoleného ozbrojování," potvrdil exkluzivně TV Nova mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. "Při prohlídkách jsme zajistili i materiály s pravicově extremistickou tematikou," dodal.

Pětice vlastnila samopaly i odstřelovací pušky, některé zbraně dokonce s tlumiči a speciálními úpravami. A to není vše. "Zajistili jsme nejenom střelné zbraně, krátké, dlouhé, nelegálně držené, ale i skutečně velké množství materiálu k výrobě munice a střelného prachu," řekl mluvčí Hanták.

Jeden ze zadržených podle policejních informací zbraně taky dodával na objednávku. Stovky nábojů vyráběl načerno jak v práci, tak i podomácku. "To množství, které bylo zajištěné, je poměrně veliké," uvedl Hanták.

A co je ještě horší - mezi zadrženými je i český voják- zároveň ale pravicový extremista. "V případu figuruje i jeden voják z povolání. Je to četař ze žateckého útvaru, působí na pozici řidiče," potvrdil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Proto také existuje podezření, že voják zbraně armádě kradl a extremistům dodával. Čeští vojáci používají například pistole Glock, stejné, jaké policie zabavila. Podle ministerstva obrany se věc teprve vyšetřuje. "Nemám žádné indicie, že by ta výzbroj mohla pocházet z našich armádních skladů. Voják je postaven mimo službu," řekl k případu ještě Pejšek.

Věk pěti zadržených pravicových extremistů je mezi 26 a 33 roky. Jestli tato vyzbrojená skupina chystala nějaké útoky a jak chtěla zbraně vlastně použít, to policisté zjišťují. Ne všichni obvinění jsou stíháni vazebně. Podle toho, jak různou měrou se na trestné činnosti podíleli, jim hrozí mezi dvěma a osmi lety vězení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama