Účetní obrala zábavní centrum o miliony. Do kapsy si peníze posílala 10 let

Liberec - Kriminalisté rozplétají případ zpronevěry v zábavním centru v Liberci. Měla se ho dopustit dlouholetá účetní. Podle podniku si přes takzvané černé duše i zaměstnance centra ročně přicházela až na milionové částky. Nesrovnalosti objevila Česká správa sociálního zabezpečení. Centrum teď stíhá jedna kontrola za druhou.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Účetní pracovala v jednom z největších zábavních center v zemi a podle toho se také chovala. Deset let z podniku vyváděla měsíčně až statisícové částky. Například zaměstnancům, kteří v zábavním parku už dávno nepracovali, měla fiktivně proplácet dovolenou.

"Celková částka se pohybuje někde v řádu asi 8,5 milionu. Na zaměstnance, kteří zde již nepracovali, tak byla proplácena dovolená. Dvacet dní měsíčně. Samozřejmě k tomu se odvádí zdravotní i sociální," komentuje situaci místopředseda představenstva zábavního centra Daniel Vajner. Účetní pak dostala okamžitou výpověď.

Dalším lidem, kteří v parku pracují a mají třeba exekuci na plat, jejich peníze nedržela stranou pro exekutory, ale vyváděla je z firmy ven. A ožebračovat měla i třeba ženy s dětmi. Přeplatky daní, takzvané vratky, si také měla nechávat pro sebe.

"Peníze odcházely na tři účty u spořitelny, ale netušíme, čí ty účty jsou, ale ani jak s nimi naše mzdová účetní hospodařila," tvrdí Vajner.

"Věc bude prošetřovat oddělení hospodářské kriminality v Liberci," řekl mluvčí liberecké Policie Petr Kmínek. Zaměstnanci zábavního parku, které měla žena poškodit, to zatím ještě nevědí. Vedení jim to oznámí, až bude mít úplné podklady. Mezi poškozenými je i zábavní park, protože k ukradeným částkám hradil pojištění.

"V tuhle chvíli dáváme dohromady podklady, takže nemohu říct přesné číslo ani počet zaměstnanců ani výši částky," dodává Vajner.

Policie ženu zatím z ničeho neobvinila a vede ji jako podezřelou. Kriminalisté musejí zjistit ,na jaké účty peníze posílala a kdo si je vyzvedával. Vzhledem k téměř desetimilionové škodě jí hrozí až patnáctileté vězení.

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR | podvod
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama